| IoanaIonicaIoa a întrebat:

Hey! Sunt fata si vreau sa-i spun unui baiat ca imi place de el dar mi-e teama sa nu pic in situatia penibila in care el imi spune ca nu simte acelasi lucru. Ce sa fac?

8 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Daca nu ti-a dat vreun semn ca te place, nici nu t mai deranja sa il intrebi daca te place. Ce sa faci? iti vezi de viata ta, daca un baiat te place, vine la tine, vb cu tine, te invita in oras, lucuri care vin de la sine, nu trebuie sa faci nimic pentru ele.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Daca baiatul te placea, venea la tine, vb cu tine te invita in oras, punct. daca nu ti-a aratat nici un interes pana acum inseamna ca nu il interesezi

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu este nevoie sa-i transmiti prin viu grai, cu subiect si predicat sentimentele tale fata de el. O fata isteata va folosi "limbajul" semnelor, a comportamentului in momentul in care se afla in preajma baiatului, deoarece acesta isi va da sigur seama in cazul in care chiar ii place de fata.Incearca sa-ti faci "de lucru" cat mai mult si cat mai des prin preajma lui.In cazul in care nu te va "remarca" totul este de prisos si este cazul sa astepti sa fii remarcata de un alt baiat.

| neutrino a răspuns:

Si mie-mi plac 5 baieti de la scoala, iar lor putin le pasa, nici macar nu stiu de mine. Crezi ca ar fi normal sa merg, pe rand la fiecare, si sa le spun? Mi-a spus mama sa fiu cuminte, ca altfel vor rade si ei, dar si lumea de mine!

| Doub a răspuns:

Aşteaptă dacă nu vrei să fii respinsă.

| Lawliet14 a răspuns:

Fa ce simti! Eu cred ca daca un baiat n-are alte planuri si ii spui in fata sau daca el macar te cunoaste si te considera simpatica, cred ca accepta sa se intalneasca cu tine.

| Suck a răspuns:

Un baiat cand te place te face sa vezi asta, nu ar fi ok sa mergi la el si sa-i spui ca-l placi, fi o prietena buna pentru inceput.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Stii vorba aia, "nu risti, nu castigi"? Cam asa e...nu prea ai cum sa stii cu siguranta ce se va intampla, dar eu cred ca, de vei ajunge sa regreti, tot e mai bine decat sa nu incerci, si sa treci prin viata intrebandu-te mereu "ce-ar fi fost daca?".