| Andra1011 a întrebat:

Vreau sa ii spun unui baiat ca imi place de el..cum pot face asta fara sa par penibila? Fundaa

7 răspunsuri:
| TuPeistU a răspuns:

Spune-i-o prin gesturi, prin fapte... nu prin vorbe:*

| neutrino a răspuns:

Nu poti.

| dragos9234 a răspuns:

Dezbracate caci voi sari pe tine.

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Pai daca te cunosti deja cu el care ar fi problema? Te duci la el si ii spui ca il placi si astepti un raspuns din partea lui. Daca nu va stiti deja vorbeste cu el cand va mai vedeti pe afara, cere-i id-ul de mess. Gaseste un moment potrivit sa ii spui ca il placi. Daca te place, foarte bine; daca nu, treci peste, mai sunt si alti baietiwinking.

| Zeref a răspuns:

De obicei baietii vin si spui unei fete ca-i place de ea, incercand sa nu para penibili.La fete este mai rar si cred ca nu ai parea penibila nici daca ai incerca.Salut,salut,faceti cunostinta si-i zici de ce ai venit.El iti va spune da sau nu.Simplu.

| EUBMV89 a răspuns:

Pur si simplu da-i de inteles. Nu fi directa, ia-l pe ocolite spune-i ca iti place felul lui de a fi, felul cum se imbraca, cum vorbeste, etc. Dar nu ii spune in fata ca iti place de el si nu ii demostra ca esti topita dupa el pentru ca este posibil sa isi bata joc de tine.

| anonimul325360 a răspuns:

Pai si eu sunt baiat si stiu ca daca vr sa ii placa si lui de tine tr sa pari indiferenta si daca vezi ca nu merge te duci la el si ii zici tot ce iti place la el cine stie poate te place si el nu vei parea nicio data penibila e ceva normal du-te cu tupeu si spune-i ce ai de zis ca asa pe ocolite nu e deloc bine asculta-mi sfatu va merge sigur incearca si imi zici