Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

A-ti simtit vreodata ca doar voi va dati silinta in relatie, ca sunteti "singur in doi "? Eu ma simt cam nasol... N-am iesit de aproape 1 luna jumate cu prietena mea in oras, nu am mai facut nimic impreuna pentru ca ea e prea ocupata cu scoala si nu mai are timp de chesti de astea. O inteleg stiu e foarte obositor sa inveti mult + scoala, dar si eu imi doresc macar un pic de tandrete din partea ei. Cateodata am senzatia ca ma respinge si e dureros ca eu tot sufar si pun prea mult suflet pentru ca o iubesc. Ea spune ca nu trebuie sa ma stresez pentru lucrurile astea, dar as vrea sa fie si ea un pic mai iubitoare cu mine sa-mi arate afectiune, nu sa-mi creeze senzatia ca sunt in plus si ca o deranjez. Ce as putea face?
Multumesc de ajutor!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mi se pare cam cunoscut.EA are impresia ca face cele mai importante lucrui cin invata si tot invata.Se simte matura,independenta deoarece nu prea iti simte lipsa, nu fuge dupa tine cum fac alte fete cu alti baieti. FAza e ca daca continui in acest ritm ramii singur cuc, si atunci intelegi cit de important este sa ai o persoana iubita alaturi.Ti-as sugera sa-i vorbesti de asta(ce ti-am scris)si daca nu e de acord, las-o(suna dur dar are efect). daca intr-adevar tine la tine isi va lasa mindria si va fi mai tandra, mai draguta.

10 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Singur in doi nu se traduce prin lipsa de tandrete! Aici, in cazul tau, se pare si sper sa fie asa, ea este mai matura! Are scoala pe primul loc! In vacante, in zilele libere puteti sa organizati impreuna excursii la munte, o cina romantica si chiar o zi de cumparaturi.Va cunoasteti astfel mai bine! Fii tu cel care ia initiativa!

| mona a răspuns:

Poate ca ai tu impresia ca te respinge, te poate iubi la nebunie dar sa nu o arate, tu esti genul mai dragostos si e normal sa te astepti la acelasi lucru si din partea ei, eu cred ca nu ai nici un motiv sa te simti nasol

| Adry05 a răspuns:

Bună!
Poate te iubeşte dar nu e genul care s-o arate. Depinde şi de cât timp sunteţi împreună. Explică-i şi ei că vrei mai multă atenţie şi mai multă tandreţe din partea ei. Apoi, aşteaptă până la vacanţă, dacă nu-şi schimbă atitudinea, înseamnă că numai are rost.
Succes!

| ionut1369 a răspuns:

Daca asa ii este felul nu ai cum sa o schimbi, am avut si eu o relatie cu o fata asemenea...si solutie e ori sa te obisnuiesti tu asa cu ea ori iti faci alta big grin

| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Ai putea sa treci mai departe si sa tii cont ca daca cineva nu isi doreste sa fie cu tine nu iti cauta prezenta. Nu te complica sa vezi ce se intampla cu relatia pentru ca daca unul din relatie ajunge sa se simta singur atunci de fapt relatia nu merge si din cate se pare si tu stii asta.
Nu mai o asculta si fa ce vrei tu.

| Elly7890 a răspuns:

Problema asta e in multe relatii de adolescenti ca unul e mai studios altul mai putin studios si dragastos! e greu de inteles si poti avea orice treaba daca vrei sa vezi pe cineva iti faci timp macar 1 h, 2 h in weekens sau in alta zi! dar cati ani aveti voi?

| Elly7890 a răspuns:

Si nu stati in acelasi oras unde aveti si facultatile? totusi si eu am prieten amandoi suntem la facultate in acleasi oras si el munceste si tot ne vedem macar 10-15 minute intr-o pauza sau cand se poate! si in weekend oricine ar zice oricine tot poti avea libere 2 ore.si in plus trebuie sa is inveti dar sa te mai intereseze si de persoana de langa tine!

| Annonnymous a răspuns:

Incearca sa nu-i dai nici un semn, daca se va schimba inseamna ca nu a uitat de tine, daca nu inseamna ca chiar esti in plus. Daca nu au nici un efect cuvintele dulci si tot felul de chestii e probabil sa nu te iubeasca si da vina pe scoala ca sa te inerveze si sa te faca sa fii tu vinovatul in caz de despartire! Bafta

| sangeretec a răspuns:

Hmmm ia investigheaza nu are pe altcineva nu fi naiv cu vrajeli ca nu are timp si din astea nu tine daca vroia sa te vada sau sa fie cu tine ea te cauta si tu pe ea insa... la tine situatia e cam delicata tu o iubesti mai mult si ia s-a prins daca iei teapa in urm atoarea luna sa nu te miri...

| Laurentia97 a răspuns:

Eu de exemplu faceam aceiasi faza...dar la mine avea un mare rol si virsta, nu stiam cum sa le zic parintilor ca am prieten si de fiecare data cind iesiam nascociam cite ceva ))+ lectiile))... pina la un moment pina dam eram obosita de toate astea si nu mai simteam acele sentimente pe care le-am simtit odata`si am hotarit sa ne despartim.

hmm.....vezi si tu care poate fi motivul, vorbeste cu ea si spune-i tot ce crezi, tot nu-ti place, daca te va iubi cu adevarat va face tot posibilul sa rezolve problema, dar daca nu...sad
Succes**