| Brandusha16 a întrebat:

ajutati-ma! Am facut cum m-ati sfatuit voi (http://www.TPU.ro/......t-timp-de/ ) si incep sa cred ca am luat decizia gresita. Si sa spun de ce.

El e plecat in afara Bucurestiului la el acasa (in Bucuresti sta la camin ca e student, dar de cand suntem impreuna, la o luna, s-a mutat la mine (eu i-am spus sa faca asta)) si el toata vara va muncii (munca la camp, in gospodarie, etc.) si va veni odata la 2 saptamani doar duminica si tot duminica va pleca (nu poate ramane in Bucuresti ca familia lui nu stie ca sta la mine si la camin nu ar putea sa stea ca a facut o cerere sa nu plateasca cele 3 luni cat e la el acasa).

Si i-am spus ca ma duc eu la el (in apropiere, nu chiar la el acasa - la vreo 3 km) si i-am zis in serios. El stia ca vorbesc serios si nu a zis nimic. Seara cand a intrat pe mess a venit vorba despre asta. Si seara a fost cam "rece" si a zis ca nu ne putem intalni din cauza plecarii mele (plec pentru 2 saptamana din Bucuresti si trebuie sa-mi fac bagajul (halal motiv ca dracu mai e pana luni cand plec, mai ales ca puteam sa-l fac maine), ca nu vrea sa stam prin santuri si eu i-am raspuns ca nu ma intereseaza unde stam, conteaza ca suntem amandoi. M-a intrebat ca de ce vreau sa ne vedem (intrebare retorica si mai ales prosteasca) si i-am zis ca imi este dor de el. Si pe urma a vazut ca tot eu am dreptate a inceput sa zica ca am reusit sa-i stric seara, ca mai bine dormea decat sa vorbeasca cu mine.

Voi ce credeti? Eu am ramas uimita de raspunsurile lui. Un sfat, o perere e bine venit/a. Multumesc ca ati avut rabdare sa cititi.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Posibil sa-l deranjeze ca te duci.
El are in zona lui,cunostinte si rude,il stie toata lumea si,posibil,sa se simta cam ciudat sa il vada cineva acolo unde te duci tu.
Va trebui sa gaseasca explicatii pentru cei ce-l vor intreba si nu cred ca in felul asta vroia el sa-ti faci aparitia in zona.
Adica,ar fi vrut sa te aduca la el acasa, nu sa stati pe cine stie unde ascunsi si mai stiu eu ce.
Supozitii fac, dar cred ca e mai bine sa nu te duci acolo, la 3 km de el sau,daca te duci, sa stai putin, sa-l vezi si sa pleci...
Banuiesc ca-l framanta mult dusul tau acolo...
Ai grija sa nu strici ceva.
Mult noroc.

4 răspunsuri:
| GoAndFuckYourselfWithAKnife a răspuns:

Stai putin, tu vb de fostul sau de actualul?

| Brandusha16 explică:

@MYRUNAmy Daca nu ma placea, de ce a mai stat cu mine 7 mine?

| Brandusha16 explică:

@Craciunitza de actualul.

| ღMyrunaღ a răspuns:

Pai nu ii place de tine... asa cred. pai dup cum o zis asa se intelege ca nu merrita sa fii cu el./