| plasticsmile a întrebat:

Saptamana trecut, joi mai exact, am avut o cearta puternica cu prietenul meu pentru ca nu simteam ca ma aprecia destul si de cate ori ne ciondaneam dadea vina pe mine desi stia in sinea lui ca eu aveam dreptate dar ii era foarte greu sa recunoasca. Noi suntem din provincie si stam la Bucuresti... dupa ce am vorbit cu o prietena la telefon i am spus ca a doua zi urmeaza sa plec la calarasi la mine acasa pentru ca nu mai suport sa stau in tensiunea asta mai ales ca ultima oara se suparase pe mine doar pentru faptul ca am iesit afara cu o persoana pe care el nu o suporta eu iesind doar ca m am plictisit sa stau de cand ma trezesc pana ma pun la somn in casa. Si s-a suparat foarte tare ca i am zis ca plec mi a zis sa plec atunci.i am zis clar ca nu plec, cu siguranta ne au auzit toti vecinii, incepuse sa imi faca bagajul ma bruscat si cand am vrut sa plec nu m-a lasat si mi a spus ca ma iubeste prea mult ...ne-am impacat in acea zi dar eu nu pot sa trec peste lucrul acesta ma gandesc in fiecare zi si ma apuca iar plansul voi ce credeti ca ar trebui sa fac?

2 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Esti sigura ca relatia voastra nu va ceda? Tu,daca suferi din cauza asta clar il iubesti, el ti-a zis ca te iubeste(? )Gandeste-te cum ai fi reactionat tu daca elar fi stat cu o fata pe care tu o urasti. Oare tu cum ai fireactionat? Ce cred ca ar trebui sa faci, sa vorbesti cu el si ve-ti iesi din aceasta situatie, pune-l pe el in locul oricui, adica intreaba ce ai fi facut in locul...

| plasticsmile explică (pentru zurick):

Imi spune ca ma iubeste mereu asa si eu...eu in momentul de fata inca nu am un loc de munca si practic stau chiar toata ziua in casa in schimb el vine de la munca mananca doarme se trezeste face dus si doarme iar si eu stau numai in casa pur si simplu nu am ce sa fac, o iau razna si el nu suporta persoana respectiva doar asa dintr o prima impresie dar nici nu a stat de vorba cu acea persoana, eu il cunosc pe acel baiat de dinainte sa il cunosc pe el si nu imi poate impune sa nu mai vb cu el.dar din pct de vedere al prietenului meu eu ar trebui sa ies numai cu prietenii lui ca atunci nu ar mai spune nimic.el nu concepe ce fac eu tot timpul este gresit, este greseala capitala ce face el este greseala minora si trebuie trecuta cu vederea