| alexandra_3727 a întrebat:

Am si eu o problema. e o pov lunga. cand am facut 6 luni de relatie el era si ziua unei amice comune, tipa isi facea ziua la bucuresti si i-am zis: daca pleci la ziua ei cum ai de gand cand noi facem 6 luni ma supar. si poti ramane acolo. mi-a dat sms: nu mai plec. dupa m-a sunat: dar daca plec maine si astazi stam impreuna? nu sunt de aord pentru ca nu am incredere deplina in tine si u pleci acolo sa te distrezi cand vii : stau o zii eventual 2. si pana la urma tot a plect dupa ce ne-am certat si iamzis ca daca nu ii convine sa caute o fata care nu il tine sub papuc ca a zis ca asa fac eu care nu il deranjeaza si gata. Si cat a stat acolo nu a dat nici un semn de viata, nu i-am dat nici eu. A venit acasa. am aflat ca acolo a stat cu o fata asa. in club... iar cand a venit i-am propus sa ne intalnim sa vbim. Desi il trezisem din somn a venit sa ne intalnim. Am stat de vb. i-am zis: stii cat de dor imi era de tine? stiu ca tocmai pentru ca tin la u am venit. in ciuda tuturor, avea lacrimi in ochi incepuse sa planga, evita sa ma priveasca in ochi si imi spune: ma dernajat ca nu m`ai lasat sa plec,, macar pe viitor sa nu mai faci aceeasi greseala cu ceilalalti. Si nu inteleg. el sia propus sa ma uite pentru asta? adica tot el a gresit, tot eu am lasat de la mine si tot nu e bine. l`am mai cautat tot eu de atunci mi-a zis sa nu il mai sun. avem o saptamana de cand nu am mai vb.deloc si nu stiu ce sa fac. Adica el si-a impus sa ma uite si pe fata lui se citea cu totul altceva. Vreau si eu un sfat va rog! stiu ca ma iubeste i-am si zis asta si nu a negat. na sunt o gramada de amintiri. din locurile pe unde am fost si multe altefel. ( mama lui mi-a spus ca are esarfa pe care am uitao la el sub perna ) si puzzle`ul cu noi 2 pe masa. nu il inteleeG! big grin heelp happy :X multumesc frumos

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

El n-a gresit cu nimic. In clipa in care tu ai spus: nu am deplina incredere in tine, relatia s-a terminat din cauza ta (nu e neaparat o vina). Nu stiu daca meritat sau nu, dar in clipa in care un partener nu are incredere deplina in celalalt, relatia practic nu exista si chiar nu merita sa-ti pierzi timpul cu ea. Trebuie sa intelegi ca el este o persoana independenta si nu ai absolut nici un drept sa-i interzici sa se duca undeva. El a lasat de la el ca si-a amanat plecare pentru tine, desi tu nu aveai absolut nici un drept sa ii spui sa nu se duca. Partenerul tau nu este proprietatea ta, obligatia ta intr-o relatie este sa te asiguri ca este fericit si ca se simte bine.
Gandeste-te invers, ca tu trebuia sa te duci undeva si iti doreai foarte mult. Iar el ar fi zis: nu-ti dau voie fiindca nu am incredere in tine si am impresia ca esti cam rea de musca. Cum te-ai fi simtit?

| ofataoarecare_2381 a răspuns:

Si tu ai gresit nu trebuia sa. l pui sa aleaga totusi chiar daca faceti 6 luni trebuie sa il intelegi si el are nevoie de libertate happy... ar trebui sa mergi la el sa stati sa vorbiti spune-i ca nu are de ce sa fuga de tine macar daca nu vrea sa mai fie ceva intre voi sa ramaneati prieteni spunai ca tu vrei sa fi cu el spune-i ca tu esti vinovata chiar daca si el are o parte din vina dai lui dreptate si lasa ca el (zi ca el si fa ca tine) si dapa ce vorbiti lasa-l in pace sa se gandeasca (eventual ii zici sa te anunte ce are de gand sa faca), important e sa. l lasi pe el sa te cauta si sa. ti zica nu tu pe el asa esti sigura ca ii dai destul timp

| alexandra_3727 explică:

E la el sub perna* laughing

| alexandra_3727 explică:

Este la el sub perna* laughing

| alexandra_3727 explică:

Dar m facut asta. mi-am rec vina cand am stat de vb si l`am rugat sa s gandeasca daca vrea sa ne imapacam si nu a vrut sa`mi promita dar a zis ca o sa s gandeasca chatterboxhappy