| anonim_4396 a întrebat:

am 12 ani si ca multi alti baieti ma masturbez. Cand ma masturbez de ce imi iese pre-cum/preejeculation si nu sperma?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

La varsta ta de 12 ani, glandele care produc sperma si anume : vezicula seminala, prostata si cele 2 testicule nu au ajuns la maturitate si din acest motiv inca nu reusesc sa produca sperma. De obicei maturizarea glandelor seminale se produce la varsta de 14 ani, dar s-a constatat ca exista si abateri in +/- de circa 1 an. Mai ai putin de asteptat si putintica rabdare. Multa sanatate!

| Dani2181298 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Multumes mult pentru raspuns.

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Pentru ca esti mic. Organele tale sexuale nu sunt dezvoltate pentru a produce sperma.

| EuNuImiIubescViata a răspuns:

Pentru ca ai 12 ani