| CocolosAndrei1996 a întrebat:

am 14 ani si nu am avut niciodata contact sexual cu cineva. Mai sunt Virgin chiar daca am avut contact cu o jucarie sexuala sau daca ma masturbez?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

La 14 ani, este foarte nromals a nu ai sex cu nimeni, pentru ca, la 14 ani, abia intrii in pubertate si de acum inainte iti creste cuculetul, pilozitatea si organele sexuale incep sa produca sperma.
Acum este timpul sa-ti descoperi corpul si sa incepi sa te masturbezi, cu masura, ca sa nu-ti epuizezi corpul.
Sexul apare mai tarziu, dupa 17-18 ani, cand cucul si-a incheiat cresterea si esti capabil sa poti sustine un act sexual adevarat.
Cat priveste virginitatea, indiferent cu ce te joci sau daca te masturbezi, nu dispare virginitatea.
Virginitatea dispare dupa primul act sexual vaginal sau anal.

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Da.

| horansgang a răspuns:

Da. Contactul sexual este doar atunci cand intra intr-un vagin.

| Veltorb a răspuns:

Da