| anonim_4396 a întrebat:

Am aflat ca el in afara de mine mai are pe altcineva.
Nu stie ca sunt la curent cu infidelitatea lui.
Vreau sa ma razbun! Aveti idei?

12 răspunsuri:
| raspunz a răspuns:

Bătrânii spun că răzbunarea e arma prostului. Eu zic să îi spui că ai aflat și că nu mai vrei să fii cu el. Nu are rost să te răzbuni.

| Amelya02 a răspuns:

Indiferenta totala si prefa-te ca nu nu iti pasa, apoi flirtreaza cu altcineva. Este experienta proprie. funda?

| doc69 a răspuns:

Consumi energie aiurea mai bine gandest-ete ca intrpo relatie amandoi au o vina mai mica mai mare,, tu cand ai facut ultima oara sex cu el? si poate e alt tip cu care te potrivesti. pierzi timp cu razbunari aiurea in loc sa te ocupi de tine.nu comentez doar ti-am raspuns la intrebare

| Psihologul a răspuns:

Razbunarea e arma prostului. Nu te razbuna iti spun din proprie experienta, mi-am facut mai rau.
Pur si simplu ignora-l. Nu-l mai lasa sa se comporte cu tine ca inainte, ci pur si simplu lasi indiferenta sa isi faca loc. Tu vezi-ti de viata ta. Comporta-te ca si cum ati fi despartiti, daca cumva intreaba de ce s-a racit tot ii spui.
Nu te razbuna, lasa. Asta e.

| angelRBD a răspuns:

Indiferenta doare foarte tare iar le crede ca tu nu sti nimic atunci daca vei deveni rece cu i-i vei rani orgolilul nu inima pentru ca nu te iubeste si daca intreaba ceva despre racirea ta fata de el atunci ii spui adevarul ca tu stii ce s-a intamplat si ca nu te merita.
dar daca chiar vrei sa-te razbuni poati sa flirtezi cu cel ma bun prieten al lui sau cu fratele, cu varul lui. iesi cu cineva mai frumos si ma destept ca el si arati ca nu-ti pasa de el ca el nu ma exista in viata ta.
ai putea spune despre el ceva jenant ce doar tu stii(nu ar fi frumos)

| fosnet a răspuns:

O faci cu altcineva si el sa vada asta; desi nu cred ca-i pasa... Cauta pe altcineva, mai bine.

| papusikk a răspuns:

Razbunarea e arma prostului. mai bine spune-i ca vrei sa il parasesti cu zambetul pe buze.

| Angelique1 a răspuns:

Inseala-l si tu pe el, si cand zice ceva, da eu te-am inselat cu x asa cum tu m-ai inselat cu y apoi ii dai papuci.pentru ca daca te-a inselat o data te va insela si a doua oara
ps.cupleaza-te cu cineva mai frumos decat el.

| malinne a răspuns:

Indiferenta doare mai mult decat orice altcevahappy pur si simplu ii spui ca ai aflat si ca vrei sa va despartitihappy fii matura.nu trebuie sa te razbuni tongue bafta

| TheGodKratos a răspuns:

Cred ca cel mai bine este sa nu il mai bagi in seama o vreme. La un momentdat sa ii spui de ce te-ai comortat astfel cu el. Daca vrei si poti fa-ti o alta relatie (serioasa) si o sa vezi cum o sa ractioneze. Pentru mine acum toate chestiile de razbunare mi se par copilaresti din cauza unei experiente.

| sevraj929 a răspuns:

Ce sfaturi dau astia... Auzi "inseala-l si tu", asta ar insemna sa devi la fel de josnica ca el. Nu cred ca vrei sa te injosesti. Mai bine nu-i mai raspunzi la telefon brusc, fara nicio explicatie, cand te intalnesti cu el pe strada te uiti in alta parte si treci pe langa el fara sa-i spui nimic, fara sa-i raspunzi la salut. Si cand te suna de pe alte numere ii zici "aa, tu erai?" si inchizi. O sa se gandeasca zi si noapte de ce-i faci asta si n-o sa-i fie prea usor...

| Mytz a răspuns:

Date la cel mai bun prieten al luihee hee funda big grin?