| Tasya05 a întrebat:

Am aproape 14 ani, sunt in clasa a 7. a happy.De 3 saptamani, sunt cu un baiat, care este in clasa a 8. a (v.am mai spus de el si intr.o intrebare anterioara). El este genul de baiat dupa care fetele sunt innebunite, cum am spus, il fluiera pe coridoare, saliveaza dupa el. Sincer, nici mie nu imi vine sa cred ca este prietenul meu. Imi e frica sa nu, isi bata joc de mine, cum a facut si cu celelalte prietene pe care le.a avut (si nu au fost putine). Mie imi placea de mult de el, de acum 2 ani. Doar ca, eu nu ma comportam cum se comportau celelalte fete, adica sa il urmaresc, sa il fluier, sa strig dupa el, sau alte chestii. Asta mi-a spus ca i.a placut cel mai mult la mine.In fine, faza e ca, eu nu vorbisem niciodata cu el inainte, dar stiam totul despre el. El era prieten cu cel mai bun prieten al meu, adica, ei erau si sunt nedespartiti. Ideea e ca, simt ca ii este rusine cu mine. Adica, nu stiu, ma simt naspa in prezenta lui, stiind ca el este atat de popular si eu sunt...un nimic. Si, atunci cand iese cu prietenii lui 'populari' rar ma cheama si pe mine afara (bine, recunosc si mie imi e rusine sa ies cu ei, adica sunt. diferiti).Nu stiu, atunci cand suntem doar noi, este asa de glumet, dragut, de treaba. Dar, atunci cand sta cu gasca lui de 'populari' parca e alt om sad. Imi e tare frica sa nu isi bata joc de mine, mai ales ca nu vrea sa spuna nimanui ca suntem impreuna, si mi-a spus sa nu fac nici eu asta. Ahh, si mai e ceva..Imi e frica sa nu afle prietenele mele, care il plac si ele muuuult pe el. Daca vor afla, sigur vor incheia prietenia cu mine.sad Va rooog, dati'mi un sfat.Chiar nu stiu ce sa fac. Sa aveti parte de un an nou fericit!

10 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el, sincertitatea este cea mai buna varianta!

| cristiiiiiii a răspuns:

Daca nu exista dragoste, comunicare si respect intre voi relatia nu va dura. sper sa iei cea mai buna decizie

| MetalheadSatan666 a răspuns:

Am trecut exact prin ce treci tu si la mine s-a terminat urat.Asta nu inseamna ca si la tine va fi la fel.Eu zic ca ar trebui sa vorbesti serios cu el.Intereseaza-te prin scoala daca se mai da la cineva sau chestii d-astea.Si ideea lui @DeutsshaTha e buna poti incerca. Sper sa gasesti adevarul cat mai repede.Succes!

| danielcoman32 a răspuns:

Vino pe mes, sa vb, id meu e daniel.coman32

| ACAB1312 a răspuns:

Frate, am obosit citind,
Am pierdut vreo 5 minute din viata

| Capatina_Bogdan_1997 a răspuns:

Nu e de bine daca se vor supara inseamna ca nu sunt prietenele tale si el e cam complicat ori nu vrea sa stie lumea casa nu va desparta sau o fi un bulangiu pune pe cineva sexy sa se dea la el tragel de limba

| BrUnEthaThaDeViS a răspuns:

Nu ooti fi fercita in intregime intr'o relatie ascunsa spune-i ca nu mai rezisti asa daca intr-adevar ii e rusine cu tine inseamna ca mnu tine La tine si nu merita efortul spune-i ce te deranjaza la el inu pune botu la vrajeala lui. Nu te lasa intimidata pentru ca daca te vede naiva isi va bate joc am trecut si eu perinc ai trecut tu si la sfarsit dat de smechier a fost el el a sufrit nu euhappy daca vrei sfaturi uite aici dulcica_lorena22@yahoo.com si sunt gata sa te ajut:*

| DaDyva1992 a răspuns:

Da deci cred ca el se da numai mare cu tine sau se foloseste de tine poate ca el vrea sa fiti numai prieteni dar el nu stie cum sa iti zica asta :/

| DeutsshaTha a răspuns:

Pai cauta niste poze cu o fata frumoasa ( dupa net ) si fa-ti un cont de facebook cu pozele acelea si filtreaza cu el.Cu siguranta iti vei da seama ce fel de persoana este. Succes! happy