| bianca_1157 a întrebat:

am avut un contact sexual neprotejat acum 3 saptamani, am fost la medic dupa aprox 2 saptamani si mi s-a depistat un mic chist ovarian, ciclul mi-a intarziat o saptamana, am avut dureri de sani, burta (ca la menstruatie) acele dureri au trecut si menstruatia nu a aparut.In schimb am depistat astazi o scurgere de culoarea deschisa (rozalie mai exact), care dupa 5 minute a trecut thinking dau fundita, ce poate fii?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pare a fi sarcina. La doua saptamani, medicul nu putea sa o banuiasca nicicum. sangerarea asta seamana foarte tare cu o sangerare de implantare a sarcinii (desi e cam tarzie, trebuie sa apara la vreo doua saptamani de la contactul sexual). E adevarat ca poate fi si o dereglare hormonala poate datorata chistului ovarian, dar mult mai probabil este o sarcina. fa un test de sarcina maine dimineata din prima urina (desi e la limita) si, daca e negativ, repeta-l dupa inca 3-4 zile in aceleasi conditii.

2 răspunsuri:
| AnkiCardle a răspuns:

Cati ani ai?

| JustLeaveMeAlone a răspuns:

Poti avea un inceput de sarcina si chair dca ti sa-u intamplat aceste lucruri du-te la un doctor ginecolog sa te verifice dar sa stii sa nu mai faci acest lucru cu un alt baiat.Actele sexuale neprotejate sun foarte periculoase sa stii!