| Crinela a întrebat:

Am o întrebare la care sper sa îmi răspundeți. Am avut un contact sexual neprotejat in timpul menstruației, evident fără a se finaliza înăuntru. După terminarea menstruației care a durat 7 zile, peste 4 zile a pornit din nou o scurgere roșie, exact ca menstruația, cei drept nu chiar atat de abundentă, dar culoarea era la fel de roșie, aceasta a ținut 4-5 zile. Credeți ca poate sa fie vorba de sarcina? In momentul de fata au trecut aproape 2 săptămâni de la terminarea celei de-a 2a menstruație și nu am nici un simptom. Sânii nu ma dor deloc, nu s-au întârziat și alte scurgeri nu am avut decât cele transparente, normale. Credeți ca poate sa fie vorba de o sarcina? Mulțumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sangerarile intre menstre nu sunt niciodata sanatoase, putand trage un semnal de alarma asupra unei infectii, sarcini, chisturi ovariene, fibroame sau cancere.

| Jonas94 a răspuns:

Nu e vorba despre o sarcină, s-ar putea să nu fi curs tot ce era înăuntru, de aia a mai venit.
Ar fi bine să te duci la medic, să vezi dacă ești în regulă, mai ales pe partea hormonală.

| Crinela explică:

Sânii nu s-au întărit** pardon

| Costelush951 a răspuns:

Eu fac sex neprotejat cu a mea de 2 ani de zile si nu am avut niciodata nicio problema, niciodata nu am facut-o cand ea era pe stop, dar asta scade sansele cu mult. Asa ca stai linistita