| anonim_4396 a întrebat:

Hey, TPU am foarte mare nevoie de ajutorul vostru.
Am facut sex neprotejat cu prietena mea acum 5 zile, mentionez faptul ca ea spunea ca este virgina, am penetrat-o si o durea foarte tare, in schimb dupa ce am terminat nu a iesit niciun strop de sange.
Dupa am mai incercat inca de 2 ori si tot asa.
Dupa, a 2-a zi, i-a venit niste sangerari, iar dupa 4 zile i-a venit iar o sangerare, spune ca e molepsita, ca nu-i arde de nimic, mentionez ca am avut grija si n'am terminat in ea,
Se poate sa fie intarziat efectul dezvirginarii, sau o fi o sarcina, astept raspunsurile voastre, va rog mult. Chiar nu stiu.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

1.) Dupa trecerea a doar 5 zile fata de momentul intretinerii sexului NICIODATA nu pot sa apara simptome de sarcina. Acestea nu apar in cazul tuturor femeilor si pot sa apara doar in momentul in care sarcina are minim 6-7 saptamani. Sarcina se poate forma DOAR in cazul in care sexul a avut loc in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual si sperma a ajuns in vagin. 2. ) Este consemnat medical si stiintific faptul ca sangerarea nu apare in cazul tuturor femeilor in momentul dezvirginarii. Pentru a te convinge iti prezint un scurt extras dintr-un articol : "Adesea în trecut, dar şi în zilele noastre, este cerută dovada virginităţi unei fete, iar legat de acest aspect s-au dezvoltat numeroase obiceiuri legate de momentul deflorării. Situaţia a dus la numeroase drame, cu atât mai mult cu cât conform studiilor medicale, doar 42% dintre femei se nasc cu un himen care poate sângera în momentul deflorării. La circa 47 % dintre femeile lumii, himenul este foarte flexibil şi se rupe relativ târziu după primul contact sexual, în schimb în cazul procentului de 11 % dintre femeile rămase, himenul acestora este atât de subţire încât se poate rupe cu uşurinţă în timpul unor mişcări mai ample ale corpului, spre exemplu în timpul efortului intens depus la sport, la balet, ciclism sau în urcarea unui munte." Deci este posibil ca si in cazul ei sa fie valabila situatia conform careia la circa 47 % dintre femeile lumii, himenul fiind foarte flexibil sa se rupa relativ tarziu, adica la cateva zile dupa primul contact sexual. Daca doresti poti citi intregul material : http://unimedia.info/stiri/De-ce-nu-ne-mai-plac-virginele-84936.html? Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

O durea intr-adevar sau doar spunea ca o doare? Ca putea juca teatru.

| Violleta2022 a răspuns:

Poti sa o lasi gravida si daca nu ejaculezi in ea! Intotdeauna raman pe teava spermatozoizi de la o eliminare anterioara, care se scurg in vaginul femeii, imediat cu ai penetrat-o, iar daca fata este in perioada fertila (ovulatie) atunci ramane imediat insarcinata.

Cat priveste dezvirginarea, nu este musai sa curga sange! Daca ea are un himen elastic, sexul poate fii dureros, dar nesangeros.
Un alt motiv al neruperii himenului, este un penis mic, sau subtire.

| mihai69 a răspuns:

Da, s-a dezvirginat în reluare.
rolling on the floor

| DaniiBrown a răspuns:

In timpurile astea de ****, nu mai conteaza ca esti virgina sau nu. ai pus-o in pat si v-ati facut treaba happy Poate femeia era statuta de mult (adica sa nu fi facut nimic mult timp) si din asta sa o fi doara, si a 2-a zi sa i fi venit menstruatia, nu te gandi ca tu esti cel care a dezvirginato! Bafta