| MaryV a întrebat:

Buna! Pe 2 decemprie am facut sex neprotejat cu iubitul meu, dar din cauza ca a fost pentru prima data pentru mine si ma durea, nu ma penetrat decât de 2-3 ori, el spune că nu a apucat sa ejacueze. Menstruatia mi-a venit, doar ca de obicei ținea cam 5-6 zile, iar acum tine 4 zile,iar pe absorbant sunt foarte multe cheaguri de sânge. In ianuarie a început sa ma doară capul,sa ma simt amețită si foarte slăbită. La sfârșitul lunii ianuarie am facut un test de sarcina,iar acesta a iesit negativ.Dar la începutul lunii februarie am inceput sa am greturi,iar sânii deveniseră foarte sensibili,m-am gandit ca poate am simptomele astea pentru ca trebuia sa imi vina menstruatia,dar cu toate astea am decis sa mai fac un test de sarcian (si acesta a iesit negativ). Problema e ca după ce mi-a venit menstruatia stările astea au dispărut pentru cateva zile, dar au revenit, iar azi după ce am urinat si m-am sters am văzut că mi-a curs foarte putin sânge (iar menstruatia s-a terminat pe 14 ).E posibil ca rezultatul testelor sa fie gresite pentru ca nu le-am făcut dimineata? Poate fi vorba de o sarcina?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Avand in vedere faptul ca actul sexual a fost intretinut in urma cu mai bine de 2 luni si jumatate ( 02.12 - 19.02 = 80 de zile) si pe urma NU ai mai intretinut si alte acte sexuale, reiese ca testele de sarcina au fost facute dupa ce au trecut mai mult de 28 de zile de la data actului sexual resprctiv, asta inseamna ca rezultatele testelor de sarcina sunt 100% corecte indiferent de momentul in care a fost prelevata urina pentru a fi efectuat testul de sarcina.
De asemenea producerea a 2 menstruatii dupa acel act sexual reprezinta GARANTIA FERMA, certa si absolut sigura ca NU s-a format si NU s-a instalat nicio sarcina in uterul tau.
In concluzie pot sa devii perfect linistita si cu totul lipsita de orice ingrijorare fiindca este cu totul IMPOSIBIL sa opoata sa existe chiar si o sarcina cu totul ipotetica in acest caz. Multa sanatate!

6 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine nu poti sa fii gravida.

| Sofer a răspuns:

Nu poate fi vorba de nicio sarcină.

| Floridori a răspuns:

Menstruatia este garantia absoluta ca nu exista o sarcina instalata in uter.Sarcina si sangerarea menstruala nu pot exista simultan.
Sangerarea menstruala poate dura oriunde intre 3 si 7 zile si poate contine cheaguri sau nu, ambele variante fiind o normalitate.

Multa sanatate!

| Paul754880338 a răspuns:

Doar daca vantul bate de la NV catre SE. Am inceput sa ma intreb daca aceste intrebari au autori reali sau sunt creionate pentru a crea poularitate si a atrage reclame, deci bani, deci subzistenta unor mici ( sau muci, cum o fi corect?! ) entitati online.

| Teo29 a răspuns:

Sanse de sarcina vor exista mereu, daca o faceti neprotejat!

Sfat : Folosiți prezervativul pe viitor, corect, și de fiecare data!

| Delian98 a răspuns:

Mai fa o data sex cu iubi și trece