| fancyLadyGaga a întrebat:

Hey TPU,am nevoie de un raspuns legat de o relatie. Zilele trecute,[fostul] iubit s-a despartit de mine, a-2-a oara..pe acelasi motiv.
Nu ma pot abtine sa nu-l ironizez,chiar daca il iubesc si i-am spus asta,fara sa vreau il luam peste picior. Prima oara am facut la fel dar mi-a mai dat o sansa dupa ce i-am promis ca ma schimb,o vreme mi-am respectat promisiunea,dar de la un timp am uitat de ea.

Ieri dupa ce am discutat cu el si mi-am cerut scuze si m-am milogit sa ma ierte,a spus ca se mai gandeste.
Intrebarea este,din punctul vostru de vedere: Ma va mai ierta? [De data asta chiar o sa ma comport ca-lumea]
Multumesc anticipat pentru raspunsuri, cel mai bun va primi funda. happy

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Cred ca oricine ar proceda la fel -In iubire nu trebuie sa fie baza si prosteala.Mai ales ca ai mai facut-o.Parca vad ca el spune ca Te Iubeste si tu razi -vezi ca nu esti singura si sunt multe asa. Baiatu ala daca te-a iertat odata inseamna ca tine la tine, plus ca nimic nu e mai nasol decat sa fi luat la baza de iubita ta, mai are si el Orgoliu lui ca e Baiat.Vb cu el spune-i ca asa esti tu si ca o sa incerci sa devii mai oki.Fa-l sa inteleaga ca iti e greu sa devii alt om asa de repede dar ca ti la el si de aia vrei sa lupti.E complicat sa te scimbi pentru persoana iubita, ideal e ca sa fie in Bine!

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Acum inteleg intrebarea ta despre a doua sansa...
Si,lucrurile se schimba,pentru ca tu iti pierdeai sansa dintr-un motiv constructiv!
Functionai dupa principiul "fiecare sut in dos,e un pas inainte"!happy
In plus,probabil asta e firea ta si se presupune ca si el te iubeste asa cum esti, nu-i vina ta ca ai minte si o limba cam ascutita...
Ar trebui sa te ierte, zic eu.
Sa mai lase orgoliul ala care nu-si are rostul intr-o relatie si sa caute sa fie mai deschis, n-o faci din rautate, pur si simplu ai o minte mai sprintara!laughing

| Crisu a răspuns:

Desi a fost greseala ta, nu cred ca e necesar sa te milogesti. Si din moment ce erati impreuna, de ce-l luai peste picior? Ideea intr-o relatie, nu este sa-ti respecti partenerul? Da, cred ca o sa te ierte. Frumos ar fi sa ai grija la atitudine. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te va ierta e un prost. Deja ti-a mai acordat o sansa si tu ti-ai batut joc de el. Nici nu ar mai trebui sa te bage-n seama.

| anoonym a răspuns:

Pai trebuia sa nu-l iei peste picior asfel el o sa isi piarda increderea in tine... daca te vei comporta frumos poate o sa-ti dea si a 3-a sansa dar sa o pretuiesti!