| anonim_4396 a întrebat:

happy. Am o intrebare. Imi place un tip din cartierul meu. Prima data l-am vazut acum 2 ani. Nu ne stim personal, desi eu stiu cum il cheama si el la fel, dar tinand cont k nimeni nu ne-a facut cunostinta nu ne salutam. Il am in lista de mess si as vrea sa intru in vorba cu el. Ce sa ii zic ca sa nu par disperata?
Ma gandesc ca ii pasa cat de cat de mine din moment ce el stie cum sa cheama si nimeni nu i-a spus (sau m-a recunoscut pe facebook laughing ) si mai intra in vorba cu mine din cand in cand dar aveam amandoi caini si se folosea de pretextul asta (desi caini nostii cand se intalneu incepeau sa latre unu la altul si sa sara la bataie). Deci cum sa intru in vorba cu el pe mess?

4 răspunsuri:
| Allex7 a răspuns:

Buna Roxxy, noi baietii uneori suntem mai timizi si nu avem increderea necesara sa facem primul pas poate el simte sa-ti spuna ceva si se intimideaza usor. Te sfatuiesc sa gasesti pretexte sa vorbesti cu el sa-i vorbesti despre dragoste sau despre *2 indragostiti* sau *dragoste la prima vedere*. Mult succes sa fii iubita.

| mihaMGB a răspuns:

Foarte simpluhappy "hei.ce faci" cam asahee heenu e greu sa socializezihappyideea e sa vorbesti cu el normal pentru inceput, fara emotii, pentru ca apoi sa il inviti in oras...ma rog la o plimbare prin parc, la o discutie in fata scarii cum iti este tie cel mai comodhappy totul vine de la sine dupa ce va cunoasteti putinwinking. vorbesti cu el si imi spui cum a mersbatting eyelashes te mai ajut cu vroeun sfatsmug... sper ca ti-am folositbatting eyelashes

| mihaMGB a răspuns:

Draga mea daca ai sa incepi sa-i vorbesti despre dragoste din prim il vei speria clarlaughing) sunt si baieti timizi, dar tu ai specificat doar ca nu va cunoasteti personal, deci nu stii daca are vreo-un interes despre persoana tatongue...

| angel09 a răspuns:

Buna! pai zici ca amandoi aveti caini...asta inseamna ca aveti ceva in comun ceea ce e foarte bine.Ai putea incepe o conversatie prin ai cere niste sfaturi despre catei sa ii faci complimente(se va simti flatat) sa discutati in general despre caini asa u o sa fii relaxata si discutia va avansa usor.bafta!