| scorpiaX a întrebat:

am o intrebare mai ciudata... ce este orgasmul? ( poate ca am doar 13 ani dar nu ma considerati micuta)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok, toti au dat raspunsuri simple. Orgasmul este starea de climax(stare de destindere si relaxare majora, consecinta a unei incordari in toata masa musculara) care apare dupa stimularea punctului G. Ok, daca mai ai intrebari, mi le poti adersa in privat.
Mult noroc!

8 răspunsuri:
| 12AA a răspuns:

Uite explicatie dar cred că oricum esti mică http://ro.wikipedia.org/wiki/Orgasm

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.google.ro

In loc sa te obosesti cu intrebarea cautai simplu si nu te faceai de ras :))

| vRemi a răspuns:

Este o senzatie ce este urmare a masturbarii happy, una foarte foarte placuta. Senzatia care o ai dupa ce termini de facut sex.

| SebastianCMT a răspuns:

Orgasmul este o placere creata in timpul actului sexual... La femei se ajunge mai greu la orgasms da se ajunge. E ceva placut...

| InceputulUnuiSfarsit a răspuns:

Orgasmul reprezinta punctul culminant al excitației sexuale. Totusi, nu o lua in nume de rau dar ar fi mai bine ca aceasta curiozitate a ta sa se indrepte spre alte lucruri importante, nu spre asta. Sper ca aceasta curiozitate sa se manifeste si in alte domenii.Toate la timpul lor. Nu te grabi, o sa regreti mai tarziu. Invata ceea ce e important in viata. Informatia asta nu te va ajuta cu nimic.

| Tiberiuss a răspuns:

E ca un gadilat, iti place foarte tare.