| RockOut4ever a întrebat:

Am o mare problema! Mai stiti intrebarea http://www.TPU.ro/dragoste-si-sex/buna-TPU-am-o-problema -daca-va-uitati-la-intrebarile-mele-v-am-intrebat-cum-sa -abordez-un-tip-de-a7a-acum-as-vrea-sa/? Vreau sa va spun ce s-a mai intamplat de atunci pentru ca totul devine tot mai complicat dar sa incep cu inceputul. Joi m-am dus la el gata sa vb cu el sa ii dau id-ul meu si sa ii fur un sarut dar cand l-am vazut si i-am spus hey nici nu m-a bagat in seama si i-am sp salut (el a trecut pe langa mine si i-am sp asta ) dar tot nu m-a bagat in seama. Tot joi eu si Crstina ne plimbam prin scoala, la parter iar cand Cristina l-a vazut pe Sorin si a inceput sa il strige ca sa ii spuna ca si eu il plac, iar prietenii lui il tot intrebau "Ce-i cu nubuna aia care te striga? " si el a raspuns "nu stiu ". De aici cred ca a inceput totul. Apoi vineri am fost cu Cristina la etajul 2 (la 2 e cls lui Sorin si la parter e a mea ) iar ea a vrut sa plece, iar eu am fost mai intai sa ma uit in oglinda la baie iar cand m-am intors am vazut rosu in fata ochilor. Sorin era cu un prieten de al lui si stateau cu spatele la Cristina pe scari si nu o lasau sa treaca (mie nu imi face niciodata asta ). Apoi cand m-a vazut a lasat-o sa treaca. Apoi, cand a terminat orele (termina cu 2 ore mai devreme ca mine vineri ) inca nu se sunasera si el, impreuna cu prietenii lui au venit la geamul de la clasa mea si a inceput sa bata in el (doar Sorin batea ), dupa ce eu si Cristina ne-am uitat si l-am vazut a inceput sa zambeasca si nu a mai batut. Am uitat sa va spun ca inainte sa pun cealalta intrebare l-am vazut sarutandu-se intens cu limba cu o tipa Andree, iar vineri cand am intrebat-o pe Adelina ( ea stie totul despre Sorin )daca mai e cu tipa aia Andreea a spus ca inca e cu ea. Pe cine place pana la urma pe mine sau pe Cristina? Daca ma place pe mine de ce nu o lasa pe Cristina sa treaca? Daca o place pe ea dc prietenul lui la impins in mine si mi-a spus ca ma place? Sau isi date joc de amandoua?

PS: ma gandesc ca el crede ca Cristina il place

PS 2 :dau funda

Răspuns Câştigător
| Deea10_8134 a răspuns:

Buna! Am citit ambele povesti despre "Sorin". Mi se pare putin complicat.Nu cred ca o place pe Cristina, dar atunci cand nu o lasau sa treaca cred ca au facut asta doar pentru a iesi in evidenta in fata tahee hee. Este probabil ca te place pe tine dupa faza cu"Vezi ca prietenul meu te place" si el a zis"taci ba"thinking Eu zic sa nu ii"furi un sarut", deoarece el poate nu te place si iti va bate joc de tine dupa aceea(daca este genustraight face) sau poate o sa rada de tine.acum eu nu ii stiu caracterul si asa ca nu stiu ce va crede dupa chestia asta. Eu zic ca cel mai bine e sa o iei pas cu pas.Mai intai ii faci rost de id lui, poti sa il ceri Adelinei(ai spus ca stie totul despre el) sau daca nu il are du-te la el si intreaba-l: imi dai si mie id tau?batting eyelashes...sa vb despre muzica, filme.etc. nu stiu daca e o idee buna. E mult pana cand ii faci rost de id.ca dupa aceea o sa vorbiti pe mess o gramada de lucruri.si va veti imprieteni.big grinCand te intalnesti incearca sa te uiti in ochii lui si sa ii zambesti.Contactul cu ochii este foarte importantwinking. Nu pot sa zic acum 100% ca vei fi cu el, dar incercarea moarte nu arelaughing. Daca vrei poti sa imi dai id tau ca sa ma mai vb despre aceasata tema "Sorin"laughing. Multu succes:*. Funda?happy

2 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Ai citit " La Medeleni "-de Ionel Teodoreanu? Parca ar fi un roman ce povestesti tu. dar din pacate nu este. Totul e o joaca de copii exaltati. Dragostea e cu totul altceva. Intr-adevar ca incepe ca o joaca, dar la voi e o "nebunie" curata.

| IooMar a răspuns:

Poi sa stii ca in situatia de fata ar fi 3 posibilatati:una ca poate o place pe Cristina, doi poate el crede ca ea il place ca daca tu o trimiti pe ea dupa el cine stie si trei poate are chef de glume si nu are cu cine.Asa ca ia'l odata intr'o pauza cand este singur si spu'i ca nu accepti din nou sa nu te bage in seama si intreaba'l ce are de gand sa faca, ce vrea de la tine sau de la Cristina, de ce se poarta asa cu tine si cu eawinking