| MymyMihaela a întrebat:

Am o micuta problema, adica e problema din punctul meu de vedere. Cunosc un baiat, inalt, dragut, dar e cam golan, multi il stiu de 'piaza rea'. Se da la mine de ceva vreme, dar eu il resping, deoarece nu vreau sa fie ceva intre noi.
Si in seara asta am iesit cu prietenele prin sat, pierdeam timpul si la un momendat si-au facut aparitia o ceata de baieti, pe care bineinteles ii cunosteam. Am stat ce am stat si o parte din gasca a plecat, acolo ramanand doar eu, o prietena si vreo 3-4 baieti, printre care si tipul de care v-am spus la inceput (George). Toti baietii stateam pe niste scari iar eu cu fata respectiva in picioare in fata lor. Vorbeam intre noi. George tot facea figuri la mine, dar refuzam sa il bag in seama... Mi-a dat o palma peste picior, am vrut sa ii dau o palma, deci m-am aplecat spre el. M-am asezat pe scari intre baieti.Tot imi dadea cu palma peste picior.I-am dat cateva palme pe spate, dar nu inceta si l-am apucat de maini, a ripostat. M-a ridicat de pe scari si l-am impins. Am fugit cativa metrii, dar a venit dupa mine si ma tinea de maini. In fine, si-a luat cateva coate in stomac, si mi-a dat drumul.
Ne-am asezat iar pe scari si un idiot se uita intr-o foaie si inventa prostii despre cei care erau de fata. A spus tampenii despre mine si George, m-am enervat si l-am fugarit. A urcat pe topogan, m-am dus dupa el si l-am prins acolo sus. Am apucat sa il ciupesc de cateva ori. laughing)) Ca dupa a venit George si mi-a stricat distractia. Idiotul ala a fugit iar eu am ramas prinsa intre picioarele lui George... Am stat acolo, am vorbit, mi-a cerut numarul de telefon. Era destul de dragut. Dar nu pot sa fiu cu el.
Ce ma sfatuiti? Mentionez ca suntem colegi de clasa, deci nu-l pot evita. Ajutati-ma va rog. Spuneti-mi sfaturi, din experienta, ceva. Va rog! Nu vreau sa ma atraga, nu vreau sa il plac, NU!

Răspuns Câştigător
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Deja il placi,degeaba spui ca nu vrei laughing Daca e golan, o sa fie greu, asa ca ai grija. Bine, ca nu e acum un capat de lume sa te indragostesti si sa suferi. De tine depinde cumo sa fie. Daca vrei sa il schimbi, iti trebuie rabdare si iubire. Daca nu vrei nimic de la el spune-i si gata

14 răspunsuri:
| sweetangels a răspuns:

Spune-i ca 'time is money'. Nu exista smecheri fara cascaval, doar fraieri tine minte.

| MymyMihaela explică (pentru sweetangels):

Are 'cascaval', dar nu imi pasa asta.

| NameHarris a răspuns (pentru MymyMihaela):

Are cascaval si sta ca baieti cuminti pe scari ce smecher mai ii si ala?happy

| BpBycaBestEVer a răspuns (pentru NameHarris):

Scuza-ti intrebarea: La ce va referiti prin "cascaval". Sunt foarte curios xD

| NameHarris a răspuns (pentru BpBycaBestEVer):

Bani

| BpBycaBestEVer a răspuns (pentru NameHarris):

Mersi,chiar nu m-am gandit la asta big grin Is cam natarau xD

| NameHarris a răspuns (pentru BpBycaBestEVer):

laughing) Cand auzi expresia asta ''ce de cascaval are ala'' nu credeai ca umbla cu cascaval hochland dupa el?laughing)

| BpBycaBestEVer a răspuns (pentru NameHarris):

Nu stiu ce a fost in capul meu, dar sunt sigur ca "cascaval=bani" NU a fost...laughing M-am gandit la toate prostiile dar la asta...nu laughing

| NameHarris a răspuns (pentru BpBycaBestEVer):

laughing)

| sweetangels a răspuns:

Cascaval = banet. Multe fete scapa de baieti dupa ce si-o trag cu ei. Nu stiu. Combina-te cu altul.

| OMFGConrad a răspuns:

Ce cred eu? Pararea mea e ca tipul asta e un badaran care nu stie s se comporte si vrea doar sa ti-o traga, dar e doar parerea mea.

| ȘefuLaValută a răspuns:

Asa si ce ma te-a mancat?

| Marry104 a răspuns:

Si eu am patit ceva asemanator.Se tot dadea la mine un baiat (tot cam golan) din clasa a-9-a.Eu sunt a-8-a.Venea in clasa la mine si tot spunea ca ma iubeste si sa ii dau numarul de telefon etc...Dar eu nu l-am bagat in seama.
Acum i-a trecut...cred.
Sfatul meu pentru tine este sa nu il bagi in seama sau daca nu te lasa in pace poti sa le spui parintilor tai sa vorbeasca cu el.

| MymyMihaela explică (pentru Marry104):

Nu vreau sa imi implic parintii in asta...