| Salut2020 a întrebat:

Salut TPU,azi ma jucam fotbal si am dat cu mingea intr-un topogan si din topogan i-a venit unui copil in fata si i-am spart ochelarii, ce pot sa patesc? Eu am fugit, ce patesc daca am fugit si ce pateam daca nu fugeam?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde ce hotarasc parinti tai: pedeapsa sau baiata.
cat despre copilul careuia i-ai spart ochelarii, va trebuii ca parintii tai sa-i plateasca.
Chiar daca ai fugit, tot se stie cine esti pentru ca te cunosc ceilalti si tot se ajunge la tine.

1 răspuns:
| Picasso98 a răspuns:

E posibil să te pună ai lui să plătești perechea lui de ochelari. Dacă cunosti pe puști eu zic să dai de el să-i ceri măcar scuze
Dacă nu cunoști mai bine pastrezi tacerealaughing)