| Bibbyshor a întrebat:

Am o nelamurire, de fapt mai multe.1.Este o fata in clasa care se tot da pe langa baiatul de care imi place ca sa ma faca geloasa.De ce face asta si cum as putea sa o opresc? Ei ii place de un baiat.

2.Azi am vazut ca baiatul de care imi place ii e,, complice,, fetei aleia si ca ii face planul adica vrea sa ma faca geloasa.De ce vrea sa ma faca geloasa?

3.Cea mai buna prietena a mea sta in banca cu el si l-a intrebat daca ma place si el a zis ca s-a inrosit si ca a zis ca da, dar nu stiu cand e in preajma mea mai mult ma evita si na cand ma baga in seama o face foarte bine, dar totusi nu zice nimic de faptul ca m-ar placea sau ceva.Ar trebui sa mai astept avand in vedere ca e timid sau sa actionez eu? Daca trebuie sa actionez ce sa fac? FUNDA MARE!

Răspuns Câştigător
| justadream94 a răspuns:

Fa tu pasul spre el..intrii tu in vorba cu el.cum ai spus si tu e timid.a spus ca te place si s-a inrosit la fata? pai ce vrei mai mult de atat? e timid si daca sunt sentimente mari ii e frica ca nu e reciproc.
ti-ai raspuns singura la intrebare cu de ce sa de pe langa el..sa te faca geloasa..de ce sa te faca? pentru ca ii place sa te vada cum te enervei.ia arata-i tu ca nu iti pasa si vorbeste cu baiatul ala spune-i ce simti si ca si tu il placi.

ajuta-l cat poti sa treaca de timiditatea asta..arata-i ca iti pasa de el ajuta-l cu tot ce poti si te va iubi mai mult.

remember: in viata regreti mai mult ceea ce nu ai facut decat ceea ce ai facut, asa ca go on..ai 100% sanse de reusita daca vobesti cu el, de ce sa nu o faci?

ii zici buna, uite ma gandeam poate ar fi bine sa mergem undeva sau ii spui colegei sa ii zica ce simti pentru el adica ca il placi..sau sa ii zica ca vrei sa va vedeti undeva.dar sa il ajti daca vezi ca timid in prezenta ta, chiar daca sta mai rigid, poate asa e el, sa nu tragi concluzii gresite inainte de a vedea cu adevarat ce si cum.

dupa daca sunteti undeva numai voi 2 va descurcati. happy

multa bafta.

1 răspuns:
| MissPussy a răspuns:

Asta e un semn clar ca te place. Probabil este timid. Eu sunt fata dar ma comort la fel ca baitu de care tie iti place fata de baitu de care imi place mie. Ce vroiam sa zic este ca te place si ori ce ar fi incearca sa nu pierzi!