| babyloving a întrebat:

Baiatul de care imi place m-a pacalit ca a fost cu o fata din clasa pe strada la ea si s-au sarutat si nu stiu ce alte prostii.Astazi l-am intrebat uitandu-ma in ochii lui ca sa fie sincer de ce m-a mintit si a zis ca un coleg din clasa l-a pus.Asta am crezut-o dar apoi a venit vorba de o discutie pe mess dintre mine si el vara asta si mi-a zis ca el nu a intrat pe mess deloc vara asta fiind plecat cu parintii lui in vacanta in Bulgaria si mi-a mai spus ca varul lui a vorbit cu mine in vacanta si l-am intrebat ca ei doi isi bat joc de mine si el a zis ca el nu numai varul lui.Varul lui imi baga strambe de cand a inceput anul adica ma tot ia la misto si din astea fiind in clasa cu mine ca si baiatul de care imi place.Intrebarile mele ar fi: 1.De ce baiatul de care imi place se rusineaza cand vorbesc cu el despre subiecte mai amoroase? 2.De ce ar vrea colegul ala sa ma convinga ca nu ma place baiatul de care sunt indragostita? 3.De ce varul lui ma tot ia la misto si se tot baga in treburile mele? Am omis ceva.Azi dimineata a intrat o colega in clasa si eram numai eu cu baiatul de care imi place si ea a zis ca ma da voi va intalniti pe ascuns adica sunteti iubiti? Noi 2 ne-am inrosit si el era ca un rac de rosu si am zis amandoi esti nebuna si el numai zambea timid. 4.De ce s-a inrosit asa si zambea timid? FUNDA CEL MAI BUN RASPUNS!

6 răspunsuri:
| misu a răspuns:

Te complici rau, nu mai continua

| babyloving explică (pentru misu):

De ce ma complic asa rau?

| 95Cosmin a răspuns:

Pai daca te iubea ii spunea varului lui sa inceteze pentru ca ii place de tine.

| Rumi a răspuns:

1. Pentru ca poate ii place de tine si unii baieti se mai rusineaza cand vorbesc cu fata de care le place (mai ales daca sunt chestii amoroase. 2. Poate pentru ca si el te place si te vrea doar pentru el si e gelos. 3.Pentru ca POATE si el te place sau pur si simplu vrea sa isi bata joc de tine pentru ca il iubesti pe vai Doamne, varul lui. 4. Pentru ca si el te place probabil ca ar vrea sa fiti impreuna.

| Anonim22341 a răspuns:

1.Din asta rezulta ca el te place pentru ca se rusineaza.Credema si eu ma rusinez cand fata de care imi place deschide subiecte de genul asta.
2.Pentru ca colegul acela poate a fost rugat de baiatul de care iti place sa te convinga.
3.Varul baiatul de care iti place te necajeste pentru ca te place sau pentru ca stie ca varsu te place si vrea sa te necajeasca ca sa il supere.
4.S-a inrosit asa deoarece acea colega deschise un subiect amoros cum spusesesi si mai suswinking
Iti garantez ca te place, si daca vrei sa formati un cuplu il poti intreba pe mess sau facebook : Vrei sa fii cu mine? :X. Si iti garantez ca o sa zica dawinking

| DeaEea a răspuns:

Clar!
1. Baiatul de care esti indragostita te place dar nu are habar cu ce se mananca asta in preajma ta.
2. Colegului aluia ii place de tine si nah trebuie sa-si inlature rivalul.
3. Cred ca varul sau e invidios.
4. Nu stie sa-si asume responsabilitatea posibelelor sentimente.