| SnYcK3rS a întrebat:

am o problema big grin

Sunt baiat, am 16 ani, 61-62kg si 1, 70 inaltime

Fac sala de aproape 2 luni de zile si vreau sa va spun ca am un strat de tesut adipos pe burta.Patratelele la abdomen se simt oarecum.Cand m-am apucat de sala aveam 59 de kg, iar acum am ajuns la 61-62 kg.Sunt constient ca la sala nu slabesc.Rezultate de la sala se cunosc putin la piept si biceps

De mancat, nu mananc ff mult, pur si simplu asa e felu meu de a manca mai putin.Cum as putea sa scap de tesutul adipos dupa burta? Sincer, nu'mi place sa alerg singur pe strazi, asa ca nu am cu cine sa ma duc.

Ce metode eficiente care au dat rezultate stiti pentru a scapa de tesutul adipos dupa burta?big grinbig grin

FUNDA!

PS: Scz categoria, cu totii stim ca e cea mai vizionata

8 răspunsuri:
| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Multe bdomene, tată! Daca te tii de treaba 2 saptamani in care in fiecare zi bagi 200 abdomene pe zi, scapi si de stratul ala.

| Lullabies a răspuns:

Te asigur ca ce iti zic acum merge, e exact ce ti-au spus ceilalti. tine dieta, adica mananca foarte putin, si alearga, daca tii mult la fizzicul tau vei putea sa iesi si singur la alergat, dar sa alergi pana la refuz, deci sa depui mult efort pentru acest lucru, pana transpiri foarte mult. succes si asculta ce zic si restul pe aici, ca fara dieta si alergat combinate nu ai ce sa reusesti.

| eelenaly a răspuns:

Poi daca ai pus ceva kg e bine inseamna ca sala isi face efectul si pui muschi cat despre metode pentru tesutul adipos continua sa faci sala doua luni nu e mult cu timpul vei arde orice grasime din corp dar la sala mai intai te ingrasi si apoi slabesti daca vrei sa alergi singur pe strazi sau nu, asta nu conteaza.Alergatul pe durata lunga nu te avantajeaza cand o sa te opresti din alergat ai sa pui mai multe kg decat aveai inainte pe tine. Tine-te de sala incontinuare si va da rezultate mai multe, ai doar putina rabdare. Apropo dau aceste sfaturi pentru ca eu fac sala de vreun an si jumatate iar parinti prietenului meu sunt antrenori de gym deci tine-te de sala incontinuare si totul va si super okey:*succes

| eelenaly a răspuns:

Pentru cei de deasupra mea care tot dau sfaturi sa te duci la alergat sau sa ai diete asta nu e adevarat cate diete tii, cata bicicleta sau cat alergi cand o sa te opresti o sa te faci dublu de grasime.Deci terminati cu sfaturile astea de nimic. Daca vrei sa slabesti trebuie sa lucrezi la sala pe cat practici mai mult pe atat de mult arzi grasimea si nu te ingrasi daca te opresti.Asa ca daca nu stiti nu dati sfaturi tampite.Iar MARCUS are dreptate ar trebui sa mananci mai des (5-6)mese pe zi dar in cantitati mici.Deci Marcus e singurul care a avut dreptate. Tine-te de sala.

| VincentVlnt a răspuns:

Hai sa iti spun exercitiul instructorului meu de la sala care are 8 pachetele pe burticabatting eyelashes big grin cele mai bune exercitii pentru abdomen? : Fara abdomene xD el mi-a spus ca are 7-8 mese pe Day big grin 1 kg de fructe pe zi, legume multe, nu mai manca prostii happy mananca piept de pui, peste, etc big grin sper ca te-am ajutat big grin abdomenu il poti face si fara sa lucrezi exercitii happy vorba instructorului big grin mananci sanatos si te faci mare laughing

| VincentVlnt a răspuns:

Inca ceva big grin mananca si cereale integrale happy dar cu apa plata xD nu sunt geniale la gust dar fac bine xD mult succes

| Mike23 a răspuns:

Si eu am avut, acum a inceput sa mi se cunoasca, nu ai sanse fara alergat/mers pe bicicleta sau dieta, daca nu ambele, dar eu cred ca e mai usor cu alergatul, te trezesti dimineata cand nu are cine sa se uite la tine, sau seara cand nu e prea multa lume pe strada, o sa ajungi sa iti placa daca te tii de treaba cu alergatul, cu abdomene cum incearca majoritatea decat se dezvolta muschii abdominali, dar vor fi in continuare acoperiti de acel strat.
Chiar daca nu tii dieta, incearca sa mananci cat mai putina paine si mancare fast-food, altfel nu ai cum, doar daca ai avea un genetin foarte bun.

| goejoy a răspuns:

Pai ce poti face 500 abdomene zilnice in afara de exercitiile pentru. abdomen de la sala
dupa o luna de zile cu siguranta se vor observa rezultate,
PS: ar fi bine sa ai mai multe mese zilnice (aproximativ 5-6) dar in cantitati mai mici.