| PiatrăAscuțită a întrebat:

Hey,TPU! Am o problema.Treaba e cam asa mie imi place mult de o fata, dar care e cu 1 an mai mare ca mine. Am facut rost de adresa ei de mess,si am vorbit cu ea tot felul de chestii,despre ea,despre ce-i place,despre multe. O data m-a intrebat daca poate sa-mi spuna ceva,dar ramane intre noi,mi-a zis ca ei ii cam place de mine,si i-am raspuns,ca sentimentul e reciproc. Am continuat sa vorbesc cu ea in fiecare zi,pana mi-am dat seama ca nu mai vorbea cu mine la fel ca inainte. Am pus un prieten sa o intrebe pe Facebook daca ii mai place de mine,si e posibil sa fi facut o greseala,pentru ca mi-a spus sa nu mai zic altcuiva ca-mi place de ea,mai bine ii zic eu. In fine,amicul meu a intrebat-o,si ea cum nu-l cunostea,mai mult la misto,i-a raspuns ca are o parere foarte buna despre mine. In seara aia mi-am luat inima in dinti,cu riscul de a strica tot,si am intrebat-o daca ii mai place de mine,ea mi-a raspuns ca ii plac ca amic,si citez. Sincer, raspunsul ei m-a cam naucit. Ce e de facut? Sa continui sa lupt pentru ea, sau sa ma dau batut? Astept parerile voastre... Cea mai buna primeste evident Funda big grin

Răspuns Câştigător
| Mădiiiiie a răspuns:

Continuă să vorbești cu ea. Vorbiți la fel cum vorbeați înainte, sau măcar încearcă să fie la fel. Eu sincer cred că te place dar îi este frică. Mult noroc happy

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Fata e cu un an mai mare ca tine.
Nu e o catastrofa,dar trebuie sa tii cont de faptul ca fetele prefera baietii ceva mai mari,de la care au cate ceva de invatat,care le pot "proteja",etc.
Cu alte cuvinte,daca ea te-a numit "amic",atunci clar ai intrat in "friend zone" si de-acolo nu mai iesi.
Iti va vorbi, va fi amabila cu tine, dar intre voi nu va putea fi decat o vesnica joaca de-a relatia, ea vrea altceva...
Imi pare rau, renunta.

| mona a răspuns:

Te considera amic si nu te vede ca pe un iubit, nu cred ca ar trebui sa mai lupti pentru ea

| shadow72 a răspuns:

De curiozitate in jurul tau cati baieti au prietene mai mari ca ei?
nu spun sa nu incerci dar tine minte ceva. daca prietena ta e putin experimentata te va tine drept "catelus"

| MasterOfDisaster a răspuns:

Buna.
Cred ca ar trebui sa renunti. fata ti-a spus direct ca te place ca pe un amic. Tu ar trebui sa intelegi mesajul, si sa nu mai insisti.
Plus ca fata e mai mare decat tine.mie sincer (no offence) nu mi-ar place sa am un iubit mai mic decat mine.

O zi buna!

| がさいゆの a răspuns:

Buna.Faptul ca vei continua sa vorbesti cu ea prin fel de fel de retele de socializare nu va rezolva nimic, din potriva toate minciunile scrise cu o asa mare usurinta ti se vor strecura in minte si te vei rani singur daca vei continua asa. Vorbeste fata in fata, ia-ti inima in dinti si spune-i ca tu o placi. Dupa care intreab-o si tu daca te mai iubeste.Bafta!

| indragostituspun a răspuns:

Daca crezi ca mai poti aveea o sansa la fata respectiva contiua si lupta.Incearca moarte n-are. vorbeste cu ea foarte mult fi sincer cu ea si o sa vezi ca o sa fie bine.Comunicarea e cheia.Baftahappy

| Azµre a răspuns:

Cred că nu e nimic de făcut, ea te place ca amic, nimic mai mult. Te-a plăcut la început dar tu nu ai făcut niciun pas...

| FetitzaCuOchiAlbastrii a răspuns:

Pai daca e fata de treaba ai putea sa lupti daca iti place asa mult de ea, dar mai intai vezi ea ce are in gand baftawinking

| YukkixD a răspuns:

Pai daca e de treaba, evident ca te place, intreab-o daca te place..Nu conteaza parerile altora...LUMEA ESTE REA! ...Sigur te place [Fundapuppy dog eyes]