| bianca2399 a întrebat:

Heii TPU happy
Sa va povestesc ce mi se intampla,deci:
Sunt indragostita de un baiat de ceva vreme si el stie asta.
Iesim afara aproape zilnic,au fost zile cand ieseam si doar noi doi si eram apropiati,ne luam in brate, de mana.d'astealaughingba chiar in una din aceste zile ne-am si sarutat....si urmatoarea zi, la insistentele prieteniilor l-am intrebat daca suntem impreuna sau a fost "doar asa" ...si spre nefericirea mea a raspuns "ma, eu zic doar ca a fost asa..." si dupa a vazut ca m-am cam suparat eu si si-a cerut scuze si mi-a zis ca nu vrea sa ne certam pt ca lui ii pasa de mine si ca "asa se strica o prietenie si nu va mai fi niciodata la fel" si eu i-am zis ca nici eu nu vreau sa ne certam si ca prietenia se strica daca noi permitem asta..si chiar asa a fost,am continuat sa vorbim si sa iesim cu prietenii nostri comuni si de ceva vreme,ma ia de Mana si inn brate,m-a muscat de obraz (lucru pe care l-a facut si inainte sa ne sarutam prima data,e un semn ceva?)m-a pupat pe frunte cand nu erau prietenii nostri atenti,m-a pupat si pe mana de cateva ori sau ne bateam noi si mi-a zis la un moment dat sa ii dau o palma si eu nu i-am dat foarte tare si el se vaita si la un moment dat mi-a zis sa-l pup ca sa ii treacalaughing si l-am pupat si dupa nu mai stiu ce mi-a facut el si m-a pupaat pe obraz big grin
Sau avem o prietena comuna si aia incearca sa ne combine, adica il face pe el sa m intrebe daca stau cu el..si au fost la cocarde (la care m-a invitat si pe mine baiatul de care imi place dar nu am putut ajunge)si mi-a spus acea fata ca au vorbit despre mine si ca ii zicea ea lui sa fie mai activ in ceea ce ma priveste,sa iesim mai des,sa ma sune mai des,sa vb mai des.(bine, i-a zis mai elegant dar eu povestesc pe scurt)..si el asta face puppy dog eyes de la cocarde.Eu nu stiu sigur daca ma place,dar ma gandesc ca daca nu l-ar interesa deloc de mine nu ar mai face ceea ce face si nu ii mai zicea acelei fete ca o sa se gandeasca la o relatie cu mine...
Voi ce credeti?
Aa, a mai fost o faza mai demult cand l-a intrebat un amic gresit..adica acest prieten i-a zis ca eu vreau sa stiu daca sentimentul cel simt e reciproc..si eu ma gandesc ca ar fii trebuit sa ii spuna ca el vrea sa stie ca poate s-a gandit ca eu l-am pus pe acel prieten sa-l intrebe...in fine, el i-a raspuns ca "nh credlaughing" si amicul meu a zis" ce nu crezi?" Si el a zis "ca e reciproc".iar dupa asta s-a intamplat faza cu sarutul...si el nu e genul ala de baiat care sa isi bata joc de o fata,e timid si discret cand vinr vorba de relatii...
Si intrebarea mea e, voi credeti ca ma place avand in vedere gesturile pe care le face si ceea ce zice?

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Te-a placut si te-ar iubi...

| bianca2399 explică (pentru neutrino):

Chiar crezi? puppy dog eyes

| neutrino a răspuns (pentru bianca2399):

Tu trebuie sa crezi, nu eu! Eu cred ca esti suficient de draguta astfel incat el sa doreasca sa te iubeasca!

| bianca2399 explică (pentru neutrino):

Mulţumesc frumos, Doamne ajută!

| StalkerSoul a răspuns:

Te place, nici nu stiu de ce ne mai intrebi pe noi, cand e atat de evident.