| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutorul vostrubig grin. Sunt cu un baiat de ceva timp si vrem sa mai face cate ceva nou, dar nu sextongue. Imi puteti da niste idei, va rog? (de ex: pozitii sexuale...sau alte chestii, ce am putea face impreuna) ofer frunditsalove struck. Multumesc anticipat!:*

15 răspunsuri:
| Lost0in0your0memories a răspuns:

laughing mai, pozitii sexuale gasesti pe google... in schimb puteti sa faceti diferite activitati impreuna de ex, ia urcativa in tren si vizitati o zi intreaga un oras sau picnic in casa, la lumina lumanarilor sau orice altceva, idei trasnite sa iesiti din monotonie.

| Foca a răspuns:

Buna. Eu nu te inteleg zici ca esti cu un baiat si vrei sa faci pozitii sexuale dar nu sex? Incercati 6ç petting...Sunt destule.
Succes.
Ciaohappy

| AndaWest a răspuns:

Ce rahat cu prune iti trebuie pozitii sexuale daca nu vrei sa faceti sex? tu gandesti un pic inainte sa intrebi?

| Twp3w a răspuns:

Uite ce am gasit pe net laughing :. Diamantul

Va asezati in pozitia femeia deasupra, iar miscarile ei descriu un diamante imaginar. Placere totala pentru toate zonele importante.

2. Hata-hata

Tu te asezi in fund, iar ea se aseaza cu spatele pe picioarele tale. Picioarele si le tine drepte si ridicate, eventual sprijinite pe pieptul tau si se tine cu mainile de gatul sau umerii tai.

3. Cat style

Ea sta cu genunchii la piept si fundul usor ridicat, iar tu stai cu spatele la ea, in patru labe.

4. SOS! Scaunul in pericol!

In cazul acesta ea trebuie sa aiba putina forta in maini. Se sprijina cu mainile de un scaun, iar tu o ridici, tinand-o de solduri.

5. In genunchi

Tu stai pe spate si tii un picior indoit. Ea se aseaza in genunchi imbratisandu-ti piciorul indoit.

6. Intr-o parte

Ea se aseaza intr-o parte si tine piciorul de dedesubt drept, iar pe celalalt il ridica. Tu stai in genunchi tinandu-i piciorul ridicat.

7. Arcul

Tu stai in genunchi, ea sta asezata pe spate, cu picioarele larg desfacute si bazinul ridicat.

8. Genunchii la piept

Ea sta pe marginea patului, pe o parte, cu genunchii indoiti. Tu stai in picioare, pe podea.

9. Miam!

Ea sta cu fundul sprijinit de pat si are picioarele desfacute. Tu stai in genunchi pe podea. Conteaza si marimea patului pentru a putea experimenta aceasta pozitie.

Sper ca te-am ajutat! Spor la treaba big grinbig grinbig grin laughingwinking

| Twp3w a răspuns:

Este binecunoscut ca o femeie
nu ajunge la orgasm numai prin penetrare, ci de multe ori are nevoie de stimularea clitorisului si de un macar mic preludiu.

Sunt cateva pozitii sexuale prin care odata cu penetrarea se poate stimula forte usor si clitorisul si astfel se spune ca acestea ar fi pe lista celor adorate de catre femei.

Iata cateva dintre aceste pozitii:

Pozitia misionarului. Prin aceasta pozitie, odata cu miscarea partenerului se stimuleaza prin atingerea datorata frecarii si clitorisul femeii. Daca asezati si o perna sub fundul femeii veti obtine un unghi perfect pentru a reusi sa atingeti si punctul. Aceasta pozitie nu va da gres, dar important este sa existe comunicare intre parteneri, astfel incat pozitia sa fie cea perfecta.

Pozitia pe la spate. In aceasta pozitie, barbatii pot stimula clitorisul cu degetele, ceea ce va crea senzatii inaltatoare pentru femei. De asemenea, femeia in aceasta pozitie poate sa-si stimuleze singura clitorisul, dar trebuie sa aiba atentie la stabilitate, caci s-ar sprijini astfel intr-o singura mana. Discutati si decideti care varianta ii convine mai mult. Ca un sfat pentru barbati este acela de a nu se grabi, avand in vedere ca aceasta pozitie este una care ii excita foarte tare si s-ar putea sa o ia cu mult inainte femei, deci trebuie sa-si ia o cate o pauza atunci cand au nevoie si sa continue stimularea clitorisului pana cand simte ca partenera este aproape de sfarsitul dorit.

Pozitia cu femeia deasupra. Aceasta pozitie ii permite femeii sa aleaga unghiul de penetrare si viteza, in timp ce partenerului ii permite sa-i stimuleze clitorisul cu degetul sau cu partea pelvina.

Pozitia cu femeia deasupra calare. Pentru aceasta pozitie se poate folosi scaunul
. In aceasta pozitie, cu femeia calare cu fata spre partener se asigura sigur o frecare intre abdomenul barbatului si clitorisul femeii, ceea ce ii va provoca acesteia stimularea dorita. In cazul in care femeia este cu spatele, aceasta se poate stimula singura.

Mai sunt si alte pozitii de sex preferate de femei, care ar fi bine sa le impartaseasca fiecare, asta pentru ca barbatilor sigur le va placea sa le stie, caci ei vor simti si mai mare placere, daca vor reusi sa ofere partenerei placere.1. Diamantul

Va asezati in pozitia femeia deasupra, iar miscarile ei descriu un diamante imaginar. Placere totala pentru toate zonele importante.

2. Hata-hata

Tu te asezi in fund, iar ea se aseaza cu spatele pe picioarele tale. Picioarele si le tine drepte si ridicate, eventual sprijinite pe pieptul tau si se tine cu mainile de gatul sau umerii tai.

3. Cat style

Ea sta cu genunchii la piept si fundul usor ridicat, iar tu stai cu spatele la ea, in patru labe.

4. SOS! Scaunul in pericol!

In cazul acesta ea trebuie sa aiba putina forta in maini. Se sprijina cu mainile de un scaun, iar tu o ridici, tinand-o de solduri.

5. In genunchi

Tu stai pe spate si tii un picior indoit. Ea se aseaza in genunchi imbratisandu-ti piciorul indoit.

6. Intr-o parte

Ea se aseaza intr-o parte si tine piciorul de dedesubt drept, iar pe celalalt il ridica. Tu stai in genunchi tinandu-i piciorul ridicat.

7. Arcul

Tu stai in genunchi, ea sta asezata pe spate, cu picioarele larg desfacute si bazinul ridicat.

8. Genunchii la piept

Ea sta pe marginea patului, pe o parte, cu genunchii indoiti. Tu stai in picioare, pe podea.

9. Miam!

Ea sta cu fundul sprijinit de pat si are picioarele desfacute. Tu stai in genunchi pe podea. Conteaza si marimea patului pentru a putea experimenta aceasta pozitie. Daca vrei mai multe dai o cautare pe google si scrie pozitii si dai pe prima chestie care apare pozitii sexualewinking... laughing laughing laughing

| BuBuRuZaForEver a răspuns:

Plecati intr-o excursie>!

| AnaisC a răspuns:

Stai ca n-am inteles nu vrei sex da ne ceri pozitii sexuale:|
Da, bine eu iti dau pozitii sexuale da te previn sa ai grija daca esti prea mititica...treaba ta:))
http://www.sexgen.ro/pozitii-sexuale/
Pace!
www.WarAndRiot.blogspot.com

| GigllyMandy a răspuns:

Peetingbig grin, sex oralhee hee! ciuss!

| zxcv1234 a răspuns:

Pai puteti sa va duceti in cluburi de striptis sau din astia facetiva propriul stil de haine { sexy} {alta moda} sau alt ceva. Funda

| AdySnaP a răspuns:

Ma iti recomand mai bine sa citesti o carte (cu pozitii kamasutrarolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor )

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cati 14 ani ai?

| piros2000_4396 a răspuns:

Uite, stiu ca intrebarea ta va fi luata putin in deradere de multi, dar eu ma limitez in a-ti raspunde la intrebare. Daca nu vreti contact sexual propriu-zis, puteti incerca petting. Adica orice variatie de sex oral si, ma rog, sex folosind.mainile. Asa va puteti cunoaste mai bine. Ce sunt eu curios e varsta ta, desi nu e treaba mea, pentru ca am impresia ca nu esti prea pregatita pentru un astfel de pas doar din felul in care vorbesti. Dar eu ti-am raspuns strict la intrebare. Aveti oricum grija cum va "jucati", nu e de glumit cu astfel de treburi.

| piros2000_4396 a răspuns:

Uite, nu esti pregatita pentru sex, dar nu va amagiti cu pozitii imbracati... ori treceti la nivelul de petting ori e clar ca nu e momentul pentru nimic. Preferabil varianta a 2a la cum vb.

| BlueButterfly2 a răspuns:

Am vazut multe raspunsuri de genu`: 'nu vrei sex da ne ceri pozitii sexuale'. Inca nu sunt pregatita pentru sex, dar prietenului meu ii place sa experimentam pozitii sexuale IMBRACATIbig grin.

| Bibw a răspuns:

Iesiti la un picnik ca e frumos afara, petreceti o zi la cumparaturi cu familia ta sau a lui. Aduceti`va aminte de copilarie. Faceti`va un album foto :p
Lasa`l sa-ti bage mana si mai jos. Nuj thinking