| カルメン a întrebat:

Hei!happy am nevoie de ajutorul vostrubig grin am de facut o tema cum ne vedem in viitor si anume pe data de 25 martie 2012 si nu am nicio idee. trebuie sa descriem o zi din jurnalul nostru cum ar veni cum ne vedem in acea vreme trebuie sa scriem de ex despre cum va fi politica economia piata coruptia chestii din astea. cele mai misto idei primesc fundita:*

3 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

2025 zici... Ai putea sa zici de distrgerea planetei din cauza poluarii si din cauza asta piata economica scade, din caza agriculturii ca multe trenuri sunt poluate is nu se pot planta plante. Coruptia e mare [ nu ca acum nu ar fi], din cauza ca mancarea sanatoasa se obtine greu si majooritatea sunt poluate...
Sczue pentru ideeile astea ciudate, dar asta mi-a venit pe moment.

| Alisstor a răspuns:

Inotand intr-o ploaie acida dupa al 3-lea razboi mondial.

| Serarfly a răspuns:

Deci, nu am eu idei geniale dar uite la ce m-am gandit :
Poti incepe cu propozitia "Pentru ca si lumea s-a rupt in fire si pentru ca si noi ne-am rupt cu ea..." Ai putea descrie efectiv cum soarele a devenit mai arzator, gradele grabindu-se sa urce la inceput de primavara, cum florile au primit un ton de rosu aprins, cum toata atmosfera e mai fierbite, politica se va zbate in agonie sa faca ceva, dar fara rost pentru ca economia va scadea cu repeziciune. Poti descrie toate astea sub forma unor figuri de stil gen "Totul se duce in jos ca si cum toata viata se impiedica de natura." sau "Am sperat ca totul va fi mai bine, dar am privit pe geam si cerul avea subtilitatea de a-mi spune ca totul va fi mai rau".
Si la final poti efectiv sa spui "Nu inteleg de ce am ajuns asa, dar inteleg cum vom ajunge in curand."
Sper ca te ajuta!