| PearL a întrebat:

De ce toate fetele care nu sunt rockerite sau emo sau mai stiu eu ce...sunt numite "pitipoance"? Adica, daca porti colanti ceilalti zic "uite, ea e pitipoanca" eu nu cred ca este ceva foarte exagerat sa porti colanti si mi se pare aiurea sa numesti o persoana pitipoanca doar pentru ca nu umbla numai in blugi si tricou straight face Scuzaticategoria

Răspuns Câştigător
| PredatoR a răspuns:

DA! In sfarsit o persoana care gandeste normal.
Are dreptate fratilor, daca una se imbraca mai sexy si are grija de ea (se machiaza, se vopseste) si ii place sa arate bine sau daca poarta AUR (in ziua de azi cine poarta aur e cocalar/pitipoanca) este vazuta drept pitipoanca, nu mai zic ca daca mai are si un tricou de firma (Nike, Armani, D&G etc.) ii sare toata lumea in cap. In ziua de azi daca nu te imbraci cu cele mai penibele haine si porti pe la maini bratari din plastic/carpa si tot felul de chinezarii de prost gust esti pitipoanca/cocalar/manelist etc.
Iti zic eu care este motivul "INVIDIE", normal ca daca ei poarta bratari din plastic si tu aur sau este vreun rocker/rockeritza si te vede imbracata elegant pe strada cu haine frumoase, bijuterii din aur/argint, daca mai scrie si pe tricoul tau intr-un colt Versace etc. gata te eticheteaza imediat "pitipoanca/manelista etc.) dar ei nu se uita in oglinda... stiu doar sa judece pe cei care se respect.

9 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Cand iti expui corpul intr-un mod ostentativ,tocmai ca ceilalti sa observe ce forme ''misto'' ai,da, toti te considera pitzy,ca vrei atentie, '' o ceri '' pe romaneste.

Am observat la mai toti baietii genul asta de catalogare.

Eu urasc colantii tocmai ca sunt ca inexistenti, doar dau culoare picioarelor, plus ca nu se potrivesc tuturor fetelor.

| AliceHappyGirl a răspuns:

E aiurea sa mergi doar in colanti pe strada. Daca ai un tricou mai lung care sa iti acopere fundul sau o fusta e ok. Dar altfel e urat, e ca si cum ai merge doar in dress-uri pe strada, doar ca sunt putin mai grosi colantii.
Iar ca sa nu fi considerata nu trebuie sa te imbraci doar in blugi si tricou. E important sa nu iti fie prea "tipatoare" hainele, adica prea colorate. E ok daca ai un tricou roz, dar nu il asorta cu ceva tot roz sau alta culoare la fel de stridenta, ci cu alb, negru sau gri.
Iar o fata nu este considerata pitipoanca doar dupa felul in care se imbraca, ci si dupa atitudine sau felul in care se aranjeaza.
E bine sa fie totul moderat, iar machiajul sa fie unul natural. Si in caz ca vrei sa iti pui sanii sau picioarele in evidenta, ai grija sa nu exagerezi. Atunci nu esti considerata doar o piti, ci si o fata usoara.

Răspuns utilizator avertizat
| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Ideea nu ii ca toate rocheritele sau emo is numite pitipoance. Din contra unele rockerite care nu exagereaza cu negru la haine si machiaj si le mai schimba cu haine de fete is chiar dragute, emo insa le-as impusca pe toate, cu freza de aia facuta cu calcatoru si parul cela taiat in scari, Doamne :-&. Dar in rest nu is facute toate pitzipoance, ii conceptia ta numa. Da care tot se lauda, se machiaza excesiv, pe scurt fitzoasele, care au porcariile de ideei in cap ca is cele mai frumoase, ca merita orice si alte porcarii de genu, pe scurt alea care tin tot timpu sa iasa in evidenta, nu conteaza cum, is pitzipoance, gen GAGA...

| PredatoR a răspuns:

@PsychSţev
da ai dreptate din puctul asta de vederehappy

| Fantasy a răspuns:

Io's rockeritzabig grin da ma imbrac normal si de aia spun asta pentru ca acum o aparut din ce in ce mai multe pitipoance si amu oamenii nu mai fac deosebirea intre o pitipoanca si una care nu ii

| PsychSţev a răspuns:

Colanţii sucks. happy
@PredatoR : Când îi vezi pe unii cum suferă cu un tricou de firmă, îţi vine să porţi "chinezării " ( părerea mea).
Nu mă refer la toată lumea care poartă colanţi. happy Mă refer la chestiile alea care poartă colanţi roz şi pretind ca au creier.

| PearL explică:

Eu nu m`am referit in special la colanti. am dat un exemplu. happy si nu ma refeream la acea "atentie " pe care "vreau sa o cer ", ci la felul de a te imbraca si la gandirea oamenilor pe care o au atunci cand te vadwinking + ca daca ai un corp frumos. dc sa umbli cu haine largi, cand poti sa il pui in evidenta. sau pur si simplu asa iti place sa te imbraci si nu inteleg dc restul trebuie sa te judece