| Tasya05 a întrebat:

Hey tpu...Am si eu o problema mai 'complicata'. Timp de 9 luni, am fost cu un baiat care era cu un an mai mare ca mine (cls a 8. a). Ne-am despartit de 2 ori, odata a tinut 3 zile, a doua oara...3 luni. Ne-am certat deoarece eu eram foarte 'geloasa' si pur si simplu nu suport sa vad toate fetele pe el. (toate sunt in limba dupa eloh go on ). Chiar daca el statea nepasator, tot ma deranja mereu oh go on El urmeaza sa plece din scoala, si azi mi-a trimis un mesaj in care m-a intreba daca vreau sa o luam de la 0. Eu inca il iubesc, mult mult mult, dar nu stiu ce sa fac. O sa fie greu sa fim impreuna, odata ce el o sa fie in liceu, si eu in generala. Nu vreau sa sufar, sigur o sa isi gaseasca alta la liceu, si eu o sa raman fraiera.Ce sa fac?:-ss

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Poti incerca sa o luati de la zero, te poate insela sau nu. Daca te inseala o sa suferi. Poti incerca sa il uiti, dar pana faci asta tot o sa suferi. Preferi sa suferi intrebandu-te cum ar fi fost daca i-ai mai fi acordat o sansa?
Ti-as sugera sa fii mai putin geloasa pentru ca lucrul asta nu iti face tie bine, in primul rand. In al doilea rand, o sa il indepartezi si pe el. Iar in al treilea rand, daca vrea sa te insele o sa te insele, cu siguranta, fie ca esti geloasa, fie ca nu. Asa ca mai bine incearca sa pastrezi gelozia in limite normale.