| PufDePlop a întrebat:

Hey TPU!, am un iubit, eu am 13 ani el 14, si vrea sa ne sarutam, eu nu am mai sarutat pe nimeni inainte, vreau sa il sarut dar nu stiu cum, nu va rade de mine daca gresesc dar tot vreau sa aflu cum, cum se saruta?, daca intrebati ce fel de sarut spunetili-le pe toate va rog, fara batai de joc

14 răspunsuri:
| Analytical a răspuns:

Daca nu simti ca e nevoie de "sarut" nu-l fa, doar pentru ca va rade, fa-o pentru ca-l iubesti, si apropo nu cred ca trebuie sa te invete cineva, totul vine de la sine consider. tongue

| jasmine11 a răspuns:

Uite, nimeni nu se naste invatat, tu ar trebui sa il lasi pe el sa te conduca, daca el stie, si asa pe parcurs inveti si tu, i-ao usor, nu te grabi, daca nu va rade de tine e ok. bafta!

| Iulia26 a răspuns:

Deci, baiatul face de obicei 80% din treaba, adica se apropie de tine. Tu trebuie doar sa ii atingi buzele, si sa iti deschizi gurita usorhappy. Apoi, bagi limbuta incetisor si o atingi pe a lui. Si tot faci asabig grinbig grin So, Funda?happy

| crissz a răspuns:

Mai multa treaba o sa faca el, tu mai mult sa te ei dupa dinsu! Doar sa deschizi gura apoi el incepe si tu faci ca si el.O sa-ti placa! big grin

| vreau1alint a răspuns:

Eu nu inteleg ce greseala puteti face. Adica ce poti sa-i faci? (in cel mai rau/funny caz il musti de limba dar ar fi ceva chiar...)
Totul vine de la sine. Lasa-l pe el sa faca primul pas si sa te 'conduca' si totul o sa fie ok

| djkwffwwfw a răspuns:

tongue Nu exista o explicatie pentru un sarut:X Totul vine de la sine:X

| raluca0306 a răspuns:

E asa cum spun majoritatea,totul vine de la sine si nu are de ce sa iti fie frica,asa eram si eu,timida big grin Dar, apropiete de el cat mai mult si isi va da seama, apoooi vezi tu ce urmeaza happy succes :*

| Mindreader13 a răspuns:

Măi, dacă ai 13 ani eu zic că nu e cazul de "mozol" (sau sărut cu limba- - aceeași chestie). deci cel mai ușor e să-ți presezi buzele de ale lui și stați așa câteva secunde. adică la 13 - 14 ani sărutul cu limba pare scârbos și nu romantic (am văzut că ăsta a fost sugerat de mai toată lumea).

| anonima20 a răspuns:

Hey.pai prima poti vb k el si ii spui ca nu ai mai sarutat niciodata,.da tot ce trebuie sa faci este sa te iei dupa el.e usor.succes:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apropo Succes:X

| Alina97Alìì a răspuns:

Poi daca vrei sa stii un tip de sarut frumos este 'mozolul' adica sa ii bagi limba in gura o sa ti sa para un'pikut cam scarbos da nu e

| Iralove2002 a răspuns:

Totul vine de la sine

| Crissssofficial a răspuns:

Daca este iubitul tau si te intelege in orice faci atunci te poti duce la el si sa ii spui :
Stii eu nu am mai sarutat pe nimeni pana acum si nu prea stiu nici cum sa o fac, daca tine intr-adevar la tine atunci te va lua cu incetul...
Sper ca te-am ajutat