| DanielaLele a întrebat:

Sunt cu iubitul meu de o luna si deja "scarțaie" relatia, el este gelos si eu la fel, dar ne iubim, pur si simplu nu vrem sa ne pierdem... doar ca, el are o prietena foarte buna si nu stiu. as vrea ca eu sa fiu cea mai buna prietena a lui, nu doar, sa ne sarutam si sa nu ne spunem nimic. Are incredere in mine si eu in el, doar ca nu stiu. ma deranjeaza foarte tare ca : ziua la liceu (e cu un an mai mare) nu ma baga in seama, nu ma saruta el primul, si e timid...
aseara am vrut sa- l sarut si ne-am sarutat, dar nu french, pentru ca a aparut un prieten si a zis ca ne vede...
toti stiu ca suntem impreuna si el practic nu recunoaste si ma enerveaza foarte tare.
Va rog ajutati-ma, deja m-am indragostit tare de el si nu vreau sa il pierd sau d.astea.
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Asta nu e relatie. Ii place doar sa se sarute cu tine. Si probabil, daca nu cumva ar trebui sa zic cu siguranta, ca vrea mult mai mult. Dar doar ce tine de latura fizica. Vorbele sunt de prisos pentru el
Dar iata de ce nu e vorba de o relatie:
1) Cind iubesti, iti place sa te afisezi prietenilor si cunoscutilor cu persoana iubita
2) Dragostea presupune comunicare reala, cuvinte, propozitii, fraze spuse, si nu pentru un minut doua, ci ore. Pentru ca vrei sa cunosti persoana respectiva, sau pentru ca iti place cum
gindeste, cum vede lucrurile. Dar, daca voi nu vorbiti...
3) Cum adica la liceu nu te baga in seama? Adica sunteti prieteni cu jumatate de norma? Cine te iubeste, te iubeste si la liceu, si acasa, si cu vecinii, si singuri, si vorbind, si tacind, si cu saruturi si fara saruturi, in orice situatie de viata.
Poate ca gelozia ta e indreptatita. Poate ca te vrea si pe tine, dar o vrea si pe cealalta.
Si poate ca ar fi mai bine sa deschizi ochii acum si sa vezi cam ce fel de persoana e, decat sa suferi mult mai mult mai tirziu.
Deci, in concluzie, zic si eu cum ti-a mai zis cineva deja: e grav daca ii e rusine cu tine.
Ai grija de inima ta!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La scoala mergeti sa invatati, nu sa va sarutati!
Lucru de inteles si de respectat de catre toti elevii liceului! Incearca sa te abtii ca nu-i normal sa te superi din nimicuri sau chestii care v-ar putea compromite relatia, ca sarutatul la scoala!
Daca din nimicuri te superi, ce se va intampla cand vine vara si se uita dupa altele, sau iese cu baietii la o bere?
Eu spun sa te maturizezi si sa te comporti ca un om normal, nu ca un copil razgaiat.

| T0T a răspuns:

E grav dacă îi e rușine cu tine.

| NAT0 a răspuns:

Nu vrea să se expună, simplu. Nu vrea să vadă vecinul ce faceți voi.