| anonim_4396 a întrebat:

Anotha' weird question: A inceput sa imi placa de un baiat de la mine din clasa, faza e ca ne cunoastem de 9 ani, deci eu il cunosc foarte bine si el ma cunoaste foarte bine. El m-a mai placut si in a 3-a si a 4-a si suntem prieteni foarte buni, parintii nostri se inteleg foarte bine, iesim impreuna aproape in fiecare luna...in fine. Noi am reinceput sa vorbim de acum o saptamana pentru ca nu mai aveam prieteni si el era singurul prieten mai adevarat, iar cand vorbim,radem foarte mult si ne distram. Colegele mele cred ca suntem impreuna,bla bla bla,prostii din-astea. Prietena mea zice ca noi doi ne potrivim, bine poate e si chestia ca ne cunoastem de mult timp. Acum vine intrebarea: Credeti ca ma place? Si daca da, cum as putea sa-i zic ca imi place compania lui?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Inca nu este tarziu nici acum dupa trecerea a 9 ani sa-l intrebi in mod direct care sunt sentimentele lui fata de persoana ta in afara celor de prietenie. Nimeni nu poate sti, nici macar sa presupuna daca exista si de ce natura sunt sentimentelor din inima si sufletul lui fata de tine. Unele prietenii, cele adevarate pot sa tina o viata intreaga fara a se transforma vreodata in relatii de cuplu. Fa-ti putin curaj si pune-i intrebarea care te framanta direct lui. Curaj.

1 răspuns:
| Emilian65 a răspuns:

Daca lui ii place de tine? Cu siguranta ca da. Ca sa-l faci cu adevarat fericit spune-i ca si tu il placi.