| AmpullenKurr a întrebat:

Craciun Fericit!

Odata cu venirea sarbatorilor mi-a venit in cap problema ca sufar de ejaculare precoce.

A inceput la 14-15 ani cand ma masturbam repede inainte de scoala, acum am 17 ani, sunt virgin, si sper sa scap de virginitate.

Aceasta problema mi-a ramas in ciuda faptului ca speram ca va trece.Nu-mi afecteeaza viata sociala, ci doar ideea primului contact sexual, care s-ar putea intampla curand.Ma gandesc ca dupa primul, voi invata sa intaresc psihicul.

Ajutati-ma si pe mine, cu sfaturi, cu pareri, cu incurajari, si daca ati trecut prin asta si ati invins problema, cum ati facut-o?

Multumesc, sarbatori fericite!

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| TheFACKYouTub a răspuns:

Daca te masturbezi nu mai esti virgin;)
faptul ca ejaculezi precoce inseamna ca te gandesti foarte mult la acea fata s-au la ce te gandesti tu in momentul acel.prin momentele tale am trecut si eu.dar cu timpul m-am perfectionat.totul vine de la sine, dupa ce incepi sa o faci cu o fata nu o sa mai fie asa.eu am 22 ani la 15 si 17 ani eram un tauras, ca la 17 jumate am avut primul copil.crede-ma nu am folosit pastile dar duceam cu ora. si stii cum.
mancam seminte ma uitam la TV, nu ma gandeam ca fac sex.
ptra ca atunci cand te gandesti iti stimulezi hormonii si te exciti foarte tare, atunci cand te gandesti mama ce buna e aia etc.etc.acum cand am al 2 lea copil, nu mai este ca atunci dar am o viata sexuala normala.
dar nu uita sexul te slabeste mai ales daca tu esti persoana actinva si fata e pasiva.
uite un link, am mai scris unui baiat ceea ce ai intrebat tu - http://www.TPU.ro/......a-fac-dau/ succes