| anonim_4396 a întrebat:

big grin...
Am o nelamurire straight face
Saptamana trecuta am intretinut relatii sexuale cu prietenul meu.Fiind prima data, nu am folosit prezervativul dar am luat pilula de a2a zi.
Aseara, s-a intamplat din nou, numai ca dupa 10min prezervativul a iesit si atunci ne'am oprit direct.problema este ca nu stiu exact cand s-a intamplat si daca am observat atunci pe moment sau dupa 1min-2...happy
In plus, azi dim am vazut ca sunt in prima zi a menstruatiei.Deci nu sunt sanse ca sa raman insarcinata, nu? straight face
Multumesc... Dau fundita :*

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

O să-ţi spun direct: nu mi se pare normal ceea ce faceţi voi. În primul rând pentru că începerea vieţii sexuale presupune informare,iar tu ar fi trebuit să ştii, că deşi este prima dată, prezervativul nu trebuie să lipsească. Dacă doreai să eviţi durerea puteai folosi un lubrifiant pe bază de apă sau vorbeai deschis cu prietenul tău şi îi spuneai care sunt zonele tale erogene,pentru ca el să ştie ce să facă ca să fii destul de excitată, iar actul sexual mai puţin dureros.
Nu vă mai jucaţi cu focul; este bine că ai luat pastila de a II-a zi, însă trebuie să ştii că aceasta nu este mereu o soluţie ce te ajută să-ţi rezolvi problemele cauzate de neglijenţă. Administrarea pastilei de a II-a zi poate avea urmări nefavorabile, precum întârzierea/dereglarea menstruaţiei, greaţă şi stări de oboseală, sângerări inexplicabile ce necesită vizita la medicul ginecolog.
Ca să nu se mai întâmple ce s-a întâmplat aseară, folosiţi un lubrifiant pe bază de apă, şi comunică deschis cu prietenul tău despre preludiu.
Şi nu, nu sunt şanse să rămâi însărcinată dacă menstruaţia s-a prezentat normal ( cantitate şi consistenţă).
O zi frumoasă! Baftă!

2 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Daca zici ca a doua zi ai avut menstruatie inseamna ca esti in perioada fertila! Ai sanse sa ramai insarcinata.Nu te speria daca zici ai ai luat pilua a doua zi si apoi debea seara ti-a venit menstruatie dar iti recomand sa faci peste cateva saptamani un test de sarcina.

| monikutzata a răspuns:

Nu nimic stai linistita.nu ai ramas.slabe sanse sa ramai insarcinata
:*:*:*:**:*:*:fundita:**:*:*:*:*: