| MădălinaDinu a întrebat:

Hey TPUhappy. De 6 luni sunt cea mai buna prietena cu un prieten de-a lui fratemiu din copilarie. Vorbeam in fiecare zi pe internet si ma consola mereu, imi era intotdeauna aproape. Cand am venit in Romania, dupa cateva zile ne-am sarutat si ne-am pus impreuna, amandoi fiind de la inceput gelosi unul pe altul chiar daca eram doar foarte buni prieteni. Problema mea este ca, in primele zile de August plec inapoi in Italia, si mi-e foarte greu sa accept ideea ca nu-l voi mai vedea mai mult de 9 luni... El nu vrea sa ne despartim, nici eu nu vreau, ne iubim foarte mult si ne-am promis unul altuia ca nu ne vom lasa. Multi spun asa, dar el a plans in fata mea si m-a facut sa-i promit. nici un baiat n-a mai plans in fata mea pana acum, si dupa cat de bine il cunosc, e cel mai sincer si intelegator baiat pe care il cuosc. Chiar cred in vorbele sale, se vede in totalitate ca e sincer, n-am umbra de dubiu. dar cum sa facem sa ne fie mai usor? sad Dau funda, multumesc anticipat pentru cei ce imi vor acorda cateva minute din viata lor ca sa citeasca, si poate, si sa raspunda la asta.

Răspuns Câştigător
| sirD a răspuns:

E greu la distanta dar daca e adevarat ce ne spui incercati.
Ajuta telefoanele, skype-ul.
Depinzand de varstele care le aveti poate nu e obligatoriu sa va indepartati fizic cunul de celalalt, sau si biletele sunt acceptabile la pret, poate va mai intalniti intre timp
Succes

3 răspunsuri:
| Mussette a răspuns:

E dificil la distanta. Sunt 9 luni la mijloc. Comunicarea si niste imagini nu sunt suficiente, e nevoie si de afectiune fizica. big grin
Din moment ce el a plans si a promis, inseamna ca vrea sa incerce macar sa tina relatia. Nu trebuie sa te increzi foarte mult ca va rezista, dar am cunoscut o relatie care a functionat.
Depinde si de caracterul lui. Si incercati sa nu fiti gelosi. Va cauzati singuri neplaceri. happy

| baf a răspuns:

Greu..ramai tu in tara sau vine el cu tine..nu stiu. daca nu folositi toata tehnologia in favoarea voastra. skype ..telefoane

| msKat a răspuns:

In primul rand calmeaza-te, eu zic ca te iubeste cu adevarat, deoarece baietii nu plang in fata fetelor niciodata, el daca a facut asta inseamna ca te iubeste cu adevarat... asteapta... eu zic ca o sa merite sa astepti. FUNDA?