| anonim_4396 a întrebat:

Pana acum vreo 3 luni am fost impreuna cu o fata de care m-am atasat foarte mult. Era in stare sa faca absolut orice pentru mine si eu la fel. Ne intalneam aproape in fiecare zi, mergeam mereu unul pe la celalalt etc. Pana sa ne despartim am avut destule faze urate, dar nu am fost singurul... Si ea ma enervase de cateva ori foarte tare, incat mai aveam putin si voiam sa ii spun sa ne despartim.Cand am auzit de la ea ca mai bine ramanem prieteni, m-am simtit distrus. Am incercat sa o conving sa nu facem asta, ca ne iubim prea mult. Dupa 2 zile ne-am intalnit si a zis ca ii place de un alt baiat, a plans, am luat-o in brate... Imi spunea ca mai trebuie sa asteptam putin sa treaca peste si ca apoi ne impacam. Ne-am sarutat in continuu, ne-am luat in brate si am condus-o acasa. Urmatoarea zi a spus ca nu ne mai impacam, iar urmatoarele zile am aflat la scoala ca ea s-a pus cu baiatul acela. Am suferit foarte mult si nu am stiut ce sa mai fac. A stat cu el cam 1 luna, intre timp am fost si eu cu alta fata, dar nu am putut ramane cu ea deoarece nu ma simteam deloc bine langa ea. Si acum, dupa 3 luni sufar foarte mult, ma gandesc doar la ea, daca este bine, cu cine umbla, adorm cu gandul la ea, nu este zi in care sa nu ma gandesc la ea, ma uit mereu prin pozele cu noi doi si ascult tot felul de melodii. Nu stiu ce sa mai fac... Cam dupa 2 luni dupa ce ne-am despartit ne-am intalnit, am vorbit, m-a pupat pe buze iar urmatoarele zile n-am mai vorbit. Apoi am avut din nou vreo 2 zile in care am vorbit. Pana acum am avut asa o dorinta foarte mare de razbunare, sa ii fac rau, sa o fac de ras cu anumite chestii, poze si etc doar ca am reusit sa ma abtin. Intr-un fel nu vreau sa ii fac rau, nu stiu ce se intampla cu mine. Am nevoie de ajutor. Multumesc pentru rabdare.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Copilarii! V-ati iubit asa de mult ca ati decis sa va despartiti si v-ati facut alti iubiti, dar nu va puteti uita. Exact cum am spus, nimic stabil, nimic solid, doar copilarii, ajungand de la fazele de iubit masiv, razbunare.
Daca a-i iubit-o atat de mult, cum poti sa vrei sa te razbuni pe ea? Asta a fost ca sa-ti arat cat de copil esti!
O sa va treaca, asa-i la adolescenta, va indragostiti zilnic de altul si altul pana va maturizati si incepeti sa tratati relatiile cu maturitate si seriozitate.
Inca ceva: nu exista prietenie, dupa ce ati fost iubiti!

| h3r a răspuns:

Nu-i mai vorbi, n-o mai căuta. Salut și atât.
Și da, abține-te.

| WaterDrop a răspuns:

Daca crezi ca prin a`i face ei rau, poti obtine placere, atunci da`i bataie.Ea sigur nu s`a gandit la tine cand se tavalea in pat cu alti baieti.Doar te-a folosit cand a fost cazul.Fii mai egoist, gandeste`te si la tine din cand in cand.

| Mmaatteeii a răspuns:

Parerea mea este ca daca ea nu mai tine la tine nu merita sa te mai gandesti la ea. Asta e bine sa te gandesti la ea findca inca o mai placi dar nici sa fi obsedat ea asta de la mine ca un sfat si eu am trecut prin asta. Bafta! happy