| Lukasssz a întrebat:

Hey TPU,de ce atunci cand un barbat inseala toata lumea ii sare in cap, dar cand o femeie inseala nu este asa o tragedie?

10 răspunsuri:
| geoconda a răspuns:

Cine spune?

| mihai69 a răspuns:

Mai degrabă e invers...

| CravataAlbastra a răspuns:

E invers laughing))

Răspuns utilizator avertizat
| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Vina este exclusiv a bărbatului,căci femeia când înșală cu cine o face? Exact, cu alt bărbat, iar dacă acesta ar fi capabil să se stăpânească și ar avea înțelepciune, întâi află dacă femeia e liberă, nu are prieten sau soț și abia apoi intră în discuții cu ea pentru o eventuală relație.

| Morbid a răspuns:

Pentru ca un barbat e asteptat sa fie responsabil si sa aiba onoare. Sa se Tina de cuvant.
O femeie nu.
Nu stiu unde s-a auzit ca ar sari lumea in cap femeii, femeia da vina pe tine si daca esti cuminte si te inseala ea. Pentru ca in majoritatea cazurilor sunt niste copii iresonsabili, care nu pot sa si asume ce fac.
In majoritatea relatiilor e tip, tata, fiica deci barbatul e cel care conduce relatie si e asteptat sa nu greseasca cu nimic.

| Paul754880338 a răspuns:

Poate pentru ca barbatul o mai si trambiteaza sus si tare dupa ce a facut-o, iar femeia este mai discreta si de multe ori fapta ei ramane secreta. Daca totusi vorbesti despre situatii similare in care se stie despre fapta, nu cred ca exista o astfel de partinire. Cred mai degraba ca e vorba de subiectivism pri prizma experientei.

| darrio2007 a răspuns:

Este invers. Ai incurcat comenzile?

| ania a răspuns:

E tragedie in ambele cazuri.

| Goete a răspuns:

De unde ai scos asta?
Ti-ai inselat nevasta?