| Awesom a întrebat:

E corect ca atunci cand se afla despre un barbat ca inseala toate il numesc porc. Dar cand o femeie inseala ea trebuie numita sfanta?

11 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Noi barbatii suntem porci de la mama natura, nu e nevoie sa inselam. problema e ce le face asta pe femei, daca iubesc niste porci?

| PinkPanther a răspuns:

De unde ai auzit asa ceva? eu stiam de femeile care inseala ca sunt numite cu**e, iar barbatii sunt numiti porci doar de femei, ceilalti barbati ii felicita

| YoYoLicious a răspuns:

Tre numita POARCA

| Amidepsi a răspuns:

Cred ca termenul corespunzator e scroafa...big grin.si eu, ca reprezentanta e partii feminine, nu am nimic impotriva acestui apelativ in conditiile in care e meritat.asta e democratie sau ce?

| enverhoxha a răspuns:

Bărbaţii înşeală fiindcă sunt nişte porci, femeile pentru că sunt nişte victime ale soţilor care nu le fac fericite.

| MaiBineAnonimDecatCriticat a răspuns:

Eu nu l-as numi porc, ci infidel.Iar cand vine vorba de o femeie care inseala...nu as numi-o sfanta,ci usuratica.
Atunci cand un barbat inseala, nu e un lucru asa de grav, parerea mea.Pentru ca se zice ca asta e in natura sa.Si mi se pare normal ca daca e inconjurat de femei atragatoare sau care au ceva ce lui ii place, evident ca nu va rezista tentatiei. Pe cand o femeie...atunci cand "pacatuieste" cu altcineva decat partenerul sau, mi se pare oarecum ceva de neiertat.Ce poate avea el fata de partener incat sa o atraga, daca nu situatia financiara sau poate doar o aventura.Si pentru ce? Asta nu se accepta.
Se spune ca greseala e omeneasca...acum depinde si din partea cui vine greseala si cat de mare e. Pana la urma ar trebui ca ambele sexe sa fie egale in "drepturi".

| TuningPhotoshopX a răspuns:

Nici o femeie si nici un barbat nu inseala decit atunci cind in relatia lor scirtiie ceva. Daca nu iubesti cu adevarat inseli, daca simti ca ceva nu e in regula devii vulnerabil.De exemplu 2 oameni cu caractere diferite se cearta din diferite motive daca sexul intre ei e de calitate, profund satisfacindui pe amindoi certurile li se vor parea banale dar daca nu a mai ramas nici macar atit atit femeia cit si barbatul va cauta consolare in bratele celui ce ii va oferi ceia ceii lipseste

| logatcamembru a răspuns:

Nu trebuie numita sfanta" doar ca asa se poarta oameni cand vine vorba de fete/femei mai mult adulti.ei cred ca fetele/femeile nu gresesc.la fel ca barbati/baieti.si ap eu nu va fac porci.dor cei care sunt cu adv porci.:d pup love strucklove strucklove struck

| SinCara a răspuns:

Asta e viata.Nici femeile nu sunt chiar asa de apreciate de toti, doar de unii.

| Astamicaa a răspuns:

Cand un barbat sta cu mai multe femei lumea il va crede gigolo dar o femeie daca sta cu mai multi barbati va fi considerata c*rva. Funda?

| chryssa a răspuns:

Nu...scroafa!laughing