| anonim_4396 a întrebat:

*Hey TPU. De ceva vreme, cand ma duc in clasa la verisoara mea, care este pe acelasi hol cu mine, in clasa ei este un baiat, care, de fiecare data cand ma duc la ea, ma priveste incontinuu, de parca nu ar mai vrea sa isi ia ochii dupa mine, iar cand ma uit la el, isi schimba repede privirea in alta parte. Vorbeste si se comporta foarte frumos cu mine. Acum cateva zile, i-am dat oracolul sa mi-l completeze. El nu are prietena, din cate stiu eu, ca asa mi-a raspuns la o intrebare de acolo, care suna cam asa :,, Ai prieten/a?", dar azi cand m-am uitat pe facebook, zicea acolo ca era intr-o relatie, si nu stiu ce sa cred, ca oracolul meu l-a completat ieri; si mai la fiecare intrebare de-a mea, imi punea la fiecare raspuns de-al lui,,:X". De obicei, la intrebarile cu id-ul si nr de telefon, nu ti le dau nimeni (mai ales la cel cu telefonul), iar el mi-a lasat si nr lui, si id-ul. Dar nu stiu ce sa cred, ma place sau nu? De felul lui este mai timid, si este cu un an mai mic decat mine (eu fiind a 8-a iar el a 7-a). Voi ce sfaturi imi dati? Ce credeti? Ma place sau nu? Vroiam sa il intreb daca vrea sa mergem acest weekwnd in parc la o inghetata, dar nu stiu daca ma place sau nu. FUNDA! (am uitat sa mentionez ca astazi cand eram la intrare ca varmea a fost de servici, in timpul orei {ca am avut sportu}, a venit si el si a stat cu noi acolo aproape jumateate de ora; vorbea foarte incet si cam balbait, mai ales cu mine, iar cand vorbeai cu el, se uita in jos)

Răspuns Câştigător
| Teo a răspuns:

Eu zic ca te place si cum ai zis ca este mai timid nu gaseste o solutie sa-ti spuna asta.Fa tu primul pas si vezi ce se intampla.La faza asta nu ai ce pierde poate sa ramana totul la fel cum este, dar poti sa ai de castigat si sa fiti un cuplu.
De obicei varsta nu conteaza atata timp cat exista sentimente.
Sper ca te-am ajutat.Mult succes!happy

3 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

De ce nu-l intrebi pe el? Crede-ma ca el este singurul care-ti poate da un raspuns concret. Da, ai putea sa-l inviti in weekend afara, pentru a va cunoaste mai bine si pentru a vorbi cu el despre faptul ca-ti place de el si ca banuiesti ca si lui de tine. Dar i-al usor, mai ales daca spui ca e timid. happy

| KySyB3B3 a răspuns:

Sincer si eu am un prieten mai mic ca mine cu un an eu 15. el 14.si vorbeste cu verisoara ta sa il intrebe ce simte pentru tine, baga id in lista comunicati mai mult.Se intimideaza cand vb cu u, cred ca te place.Nu conteaza varsta, sunt sigura ca te place.Organizeaza mai multe plimbari printre care clasa ta si a lui.Mai mult timp impreuna ca sa fii sigura ce simti pentru el.Succes:X

| Pisica_3346 a răspuns:

Pai normal ca ii rusine.asa sunt uni baieti nu recunosc cand le place o fata.tongue sigurat te place daca te priveste lung si te admira de jos pana sustongue:* eu zic sa vorbesti cu el si sa-l intrebi.happy