| MeandYou_7694 a întrebat:

*Hey TPU. De ceva vreme, cand ma duc in clasa la verisoara mea, care este pe acelasi hol cu mine, in clasa ei este un baiat, care, de fiecare data cand ma duc la ea, ma priveste incontinuu, de parca nu ar mai vrea sa isi ia ochii dupa mine, iar cand ma uit la el, isi schimba repede privirea in alta parte. Vorbeste si se comporta foarte frumos cu mine. Acum cateva zile, i-am dat oracolul sa mi-l completeze. El nu are prietena, din cate stiu eu, ca asa mi-a raspuns la o intrebare de acolo, care suna cam asa :,, Ai prieten/a?", dar azi cand m-am uitat pe facebook, zicea acolo ca era intr-o relatie, si nu stiu ce sa cred, ca oracolul meu l-a completat ieri; si mai la fiecare intrebare de-a mea, imi punea la fiecare raspuns de-al lui,,:X". De obicei, la intrebarile cu id-ul si nr de telefon, nu ti le dau nimeni (mai ales la cel cu telefonul), iar el mi-a lasat si nr lui, si id-ul. Dar nu stiu ce sa cred, ma place sau nu? De felul lui este mai timid, si este cu un an mai mic decat mine (eu fiind a 8-a iar el a 7-a). Voi ce sfaturi imi dati? Ce credeti? Ma place sau nu? Vroiam sa il intreb daca vrea sa mergem acest weekwnd in parc la o inghetata, dar nu stiu daca ma place sau nu. FUNDAAA! (am uitat sa mentionez ca astazi cand eram la intrare ca varmea a fost de servici, in timpul orei {ca am avut sportu}, a venit si el si a stat cu noi acolo aproape jumateate de ora; vorbea foarte incet si cam balbait, mai ales cu mine, iar cand vorbeai cu el, se uita in jos)

1 răspuns:
| HinataUzumaki a răspuns:

Sincer cred ca are o oarecare atractie pentru tine dar nu stiu in ce fel anume pote fii rusinat deoarece tu fiind cu un an mai mare el un an mai mic este o oarecare diferenta intre voi... prin faptul cati lasa "love struck " el vrea sa evidentieze faptul ca tear placea dar prin faptul ca a pus pe facebook ca ar fi intr-o relatie asta ramane de vazut fiind trei optiuni aici fie : 1. chiar are pritena si nu stie nimeni de ea, dar mi greu sa cred acest lucru deoarece cand un baiat isi gaseste o iubita imparstie zvonul peste tot sil imaprtaseste mai ales cu prieteni lui apropriati ( incearca sa tregi de limba pe unul dintre prieteni lui )
2. vrea sa te faca geloasa
3. aici apare asa numitul orgoliu al baietilor deoarece sa fim sincer fiecare baiat doreste sa spuna fratilor am iubita este posibil ca el sa vrea sa se dea "mare " ( nusk cum altfel sa ma exprim tongue)
daca chiar ai tupeul sa-i ceri sa mergeti in parc fa-o deoarece asa vei afla cu adevarat totul dar cat timp sunteti impreuna si va plimbati sau ce faeti voi inceraca sa ilaturi timiditate dintre voi pentru ca altfel nul vei face sa se exprime usor
cam atat cred nu stiu daca te ajuta prea mult dar...
in orice caz succes
si sper... ca team ajuta cumva
big grin bafta!