| Luckydagger a întrebat:

deci sa ma prezint sunt baiat, am 13 ani, invat bine si sunt gay...
Stiu ca multi ma veti condamna pentru acest lucru, dar asta este lumea in care traim...
Anul acesta m.am indragostit de un coleg fotbalist care sta fix in spatele meu,Problema este BFF-ul lui care face fotbal la hagi cu el,si este si colegul de banca...
Eu stiu clar despre el ca e BI (BFF.ul baiatului pe care il plac)
Deoarece am fost cu el in clasele mai mici.
Intotdeauna a bagat strambe la el despre mine,nu pricep ce are cu mine,si in plus e cam dus, el se Lauda ca s-a masturbat cu inca trei insi iar baiatul pe care il plac a trebuit sa se uite la ei (el e cuminte de fel).
El rade de mine ca sunt olimpicul clasei, si nu numai el, toata clasa cu exceptia a trei prieteni.
Anu trecut si.au batut joc de mine doar pentru ca imi placea sa invat chestii in plus,si acum se intampla la fel, numai ca anul acesta Andrei(Sa presupunem ca acesta este numele baiatului pe care il plac)a incetat sa ma mai jigbeasca, si intotdeauna se uita la mine cu ochii aceia de lover.
Si cand eram la tabla facea la fel.
V.am spus problema nu este el,ci este BFF-ul sau.
Macar daca nu pot fi cu el, vreau sa il fac sa isi deschida ochii, sa vada cine este "BFF"-ul său cu adevarat.
Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| AlexCristi97 a răspuns:

Ai 13 ani, esti cam mic pentru asta... cat de deschis esti in legatura cu orientarile tale sexuale? Inca esti un copil printre copii. Colegii tai rad ca esti olimpic cel mai probabil din invidie, deci tu vezi-ti de treaba ta si ei sa rada ca dupa vei rade tu de ei cand ii vezi angajati pe la KFC si Mac (sau daca esti arogant in legatura cu reusitele tale, meriti sa fii mistocarit). Risti ca pe langa asta sa se faca glume si despre orientarea ta si nu zic ca ar trebui sa ascunzi chestia asta dar la 13 ani e putin cam prematur sa iti declari orientarea. Hormonii incep sa urle in tine.

Nu incerca sa te apropii de el direct ca un "lover". Incearca sa te imprietenesti cu el. Daca e in curand aniversarea ta, tine-o la tine acasa si cheama-l si pe el. Cheama-l pe el dar si alti colegi sa va jucati pe PC. Eu la 13 ani facem toate nebuniile, sincer numai la iubire nu imi statea capul, ideea e ca trebuie sa gasesti chestii pe care le puteti face amandoi ca sa deveniti mai apropiati, dar eu zic ca pana nu esti apropiat de el sa iesiti mai multi... poate isi schimba si BFF-ul lui parerea despre tine. Poate BFF-ul e gelos, poate te placewinking.

Sunt multe variabile care intra in povestea asta... daca simti nevoia sa vorbesti cu cineva, eu sunt deschis la tot felul de discutii pentru ca imi place sa-i ajut sau macar sa ii sprijin pe ceilalti.

| Luckydagger explică (pentru AlexCristi97):

Va multumesc pentru raspuns! Chiar m.a ajutat mult

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu cred că ai ce face. Probabil o să vadă și singur, la un moment dat.

| vocea a răspuns:

Trebuie sa ii spui ce simti si ce iti doresti, sau fal sa inteleaga asta.

| Luckydagger explică (pentru vocea):

Usor de spus, greu de facut...
Este ca acea teama de a nu fi prins...in ultimu timp ne.am imprietenit, fata de anul trecut cand nici nu ne vorbeam... Oricum va multumesc pentru raspuns!

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Nu prea ai ce face. S-ar parea ca lucrurile merg oricum in directia buna. Cu timpul isi va da seama si iubitul tau cine e BFF-ul lui de fapt. Iar despre restul nu numai ca nu te condamn ba chiar te admir, trebuie un pic de curaj si incredere in sine ca sa iti asumi public orientarea sexuala sau identitatea de gen, mai ale in Romania.

| Anonim757578975 a răspuns:

Raspund tarziu, stiu. Am 11 ani si sunt tot gay dar din ce ai spus baiatul care te place nu se comporta prea frumos cu tine. Gandeste-te bine.