| Xenia16 a întrebat:

E o intrebare cam complicata...am prieten care e de la mine de la tara si mi-as dori sa ii fac o surpriza vineri sa vin la el, dar e o problema parintii mei mi-au interzis sa ma vad cu el fiindca el e de la tara..si dupa parerea lor eu sunt de la oras si dupa ei nu merge asa.M-am gandit sa merg vineri cu autobuzul dimineata la el si sa ma intorc dupamiaza, dar tot timpul am asa o frica cu autobuzele ca ma tot gandesc ca daca nu vine autobuzul atunci eu ce fac.Si acolo sunt si bunicii care la fel nu sunt de acord pentru ca zic ca e barfa in sat si toate cele.M-am gandit ca daca mi-as pune gluga pe cap si esarfa la gura asa poate nu m-ar recunoaste.Voi ce credeti cum ar trebui sa procedez astfel incat sa nu afle nici parintii, nici bunicii? Mentionez ca am 17 ani.

11 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

E o idee buna asta cu gluga.
Dar hai sa privit si din alta perspectiva situatia ta, te rog... Gandeste-te ca parintii tai poate au ei un motiv pentru care iti zic ca nu e tocmai okkey relatia asta, e vreun baiat care s-a lasat de scoala? care are de gand sa plece afara la munca? Daca da, pai parintii tai se gandesc la viitorul tau, ca nu va fi tocmai okey si acesta va face in asa fel incat sa nu te mai tii de scoala la fel, voit ssau nu.
Sper ca ti-am fost de folos unpik. Funda? happy

| Xenia16 explică (pentru Jony123):

...prietenul nu s-a lasat de scoala din contra si lucreaza si merge si la scoala.Ei doar nu suporta barfa si ei tine cu bunicii mei nu cu mine, cred ca sti cum sunt cei batrani si cei care cred ca daca am prieten trebuie sa ma casatoresc cu el.

| Kalla a răspuns:

Atat deranj pentru o zi de nastere big grin
Nu ar trebui sa te duci daca parintii tai iti spun sa nu o faci.Ei iti spun de bine si incearca sa te protejeze chiar daca esti mare.
Seara faina.

Răspuns utilizator avertizat
| AlexandruManase a răspuns:

Ai 17 ani? Presupun că eşti suficient de matură să nu iei în considerare bârfele oamenilor şi să faci ceea ce crezi şi ceea ce simţi.

| Xenia16 explică (pentru AlexandruManase):

Da am 17 ani, eu nu iau in considerare ce spun altii, dar parintii si bunicii da si mi-au interzis sa ne vedem iar eu numai am voie la tara...din pacate si merg acolo cu parintii de craciun si de pasti si stau o zi si plec atat.

| ANdrey1300 a răspuns:

Incearca sa le explici partintilor tai ca si el e om si ca nu conteaza de unde e.Eu ti-as sugera sa vorbesti despre asta cu parintii dai si si cu bunicii. Daca nu merge le spui la parintii ca vrei sa stai in weekend la bunici.Cand esti la bunici le spui la bunici ca vrei sa iesi pe afara si te duci la el...

Bafta

| Xenia16 explică (pentru ANdrey1300):

Crede-ma le-am explicat de multe ori dar ei tin cu bunicii nu cu mine.Ei cred ca daca e prieten cu mine de la tara asta inseamna ca dupa aia ma marit cu el... Tipic gandesc ca bunicii mei.EI nu imi mai dau voie la tara decat de Craciun si de Pasti si atunci merg cu parintii si decat o zi si plec.

| ANdrey1300 a răspuns (pentru Xenia16):

Incearca sa discuti cu familia ta si cu el in accelasi timp sa va inatalniti toti si sa discutati ca oameni. Daca nu merge dragostea nu ai cum sa o controlezi.Te imbraci mai ca la tara si te duci la el fara sa isi dea seama cineva ca esti tu...

| Xenia16 explică (pentru ANdrey1300):

Asa voi face..eu tot timpul mie teama cu autobuzul ca sa nu il pierd.dar ma risc..pentru iubire