| Alessia63731 a întrebat:

Hey TPU, eu sunt o femeie de 48 de ani, iar toată viața mea, am ales să pretind că sunt heterosexuală, am ajuns să fac asta de teama societății și regret foarte mult, deoarece niciodată nu m-am simțit fericită cu adevărat, de asemenea sunt căsătorită de 18 ani, dar nu simt nimic pentru soțul meu, deoarece nu mă simt atrasă de bărbați. Vă rog să nu mă judecați prea aspru, dar am fost constrânsă de familie să mă căsătoresc cu el, iar eu n-am putut să refuz, însă problema adevărată este următoarea. De un an de zile sunt îndrăgostită de una dintre prietenele fiicei mele, pe care am cunoscut-o fix acum un an, fata este mult mai tânără decât mine, ea are 23 de ani, dar totuși simt o atracție pentru ea și sunt conștientă că este greșit, mă învinovățesc foarte des, pentru că sunt o femeie matură, nu ar trebui să manifeste astfel de sentimente anormale față de ea, dar inima mea nu se poate abține, de asemenea trebuie sa precizez faptul că ei nu i-am spus niciodată ce simt cu adevărat, nu am făcut nimic, care să-i arate faptul că sunt îndrăgostită de ea, dar de ceva timp am devenit mai apropiate, deoarece ea nu are părinți și eu profit de starea ei, pentru a petrece mai mult timp cu ea și nimeni nu bănuiește nimic. Toată lumea mă vede doar ca o femeie grijulie, care ajută o fată sa treacă peste un moment greu din viața ei, sincer urăsc că am astfel de intenții, dar niciodată nu am făcut nimic sa o rănească, m-am comportat cu ea ca o mamă. Ce as putea face să dispară aceste sentimente față de ea? Nu îmi vine să cred că apelez la niște străini, dar situația mă depășește, iar la psiholog nu pot sa merg, locuiesc într-un oraș destul de mic și nu vreau sa risc sa se afle așa ceva. Rog seriozitate, daca ai chef de glume, nu scrie și da nu sunt troll, asta este viața pe care o trăiesc și trebuie să fac ceva rapid ca aceste sentimente să dispară, nu vreau sa fac ceva, pe care mai târziu o să-l regret.

9 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

laughing Esti troll 110%, dar asa de amoru' artei, hai sa intru un pic in subiect. Inteleg ce vrei tu, si anume sa vezi cum gandesc gagigile de 23 de ani si daca s-ar combina vreodata cu una care le-ar putea fi mama. laughing
Eu cred ca e imposibil ca o tipa de 23 de ani (chiar daca e lesbiana sau bisexuala), sa fie vreodata atrasa de una de 48... ea o poate eventual accepta ca "sugar mama", daca e facuta pentru asa ceva.winking

| darrio2007 a răspuns:

E grav daca la aceasta varsta gandesti asa.
Inteleg ca in toti acesti ti-ai mintit indirect sotul.
Gandirea asta o intelegeam daca aveai 17-18 ani.
Esti sigura ca ai varsta pe care o spui aici?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Roaga te lui Dumnezeu sa te ajute sa rezisti acestei tentatii, tu de fapt ai vrea sa faci sex cu ea? Intr-adevar ai o situatie delicata ai incercat vreodata sa discuti cu sotul tau sa i spui ca esti nefericită si ca tu de fapt esti atrasa de femei in cazul tau esti atrasa de fata asta de 23 de ani prietena fetei tale, sau macar cu fata ta ai discutat sa i spui ca ai sentimente pentru prietena ei? Nici un psiholog nu te va putea ajuta, dai banii degeaba pe țedinte la psiholog care costă sute de lei, cel mai mult te poate ajuta Dumnezeu si el o face gratis, doar tu trebuie sa te rogi si sa i spui problema ta si sa il rogi sa te ajute sa depășesti aceasta situatie. Mult succes.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai fi tu troll, da sa vezi cand vine userul @ania si te trimite in tabara de dezgayficare.

| Violleta2022 a răspuns:

Cu siguranta esti troll... eu nu cred ca o femeie in prag de 50 poate gandii atat de imatur.

| Drimmero a răspuns:

Slabut trolling, baiatu'

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Înțeleg că te simți confuză și îngrijorată cu privire la situația ta.
Să știi că nu ești singură. Mulți oameni trec prin momente similare, indiferent de vârstă sau orientare sexuală.
Ar trebui să-ți accepți sentimentele și să nu te judeci prea aspru.
Ar fi bine dacă ai putea să discuți cu cineva în care ai încredere, cum ar fi un prieten de încredere sau un terapeut, pentru a obține sprijin și pentru a-ți clarifica sentimentele.
Ar trebui să iei în considerare opțiunile tale și să faci alegeri care îți vor face fericirea și îți vor permite să trăiești viața așa cum dorești. happy

| Sistemulxxl a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa mergi la psihiatru chiar si in alt oras. Ai dezvoltat o boala psihica.

| MrNuggets a răspuns:

Întrebare scrisa la mișto