| dariuzaDaria a întrebat:

Imi place un baiat..si nu stiu cum sa imi dau seama daca el ma place! In acest caz...imi puteti spune cum sa il "cuceresc"?
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| RaspberryLover a răspuns:

Fi tu insati. Da, stiu, poate te-ai cam plictisit sa tot auzi asta, dar este adevarat. Nu trebuie sa te prefaci, fi "naturelle" laughing

Daca aveti prieteni comuni sau cat de cat vorbiti (nu ca in situatia mea laughing ), deschide tu subiectul. Saluta-l tu prima (desi ar trebui invers... dar si baietii pot fi timizi). Stai mai aproape de el cand vorbesti (dar nu sari pe el, ca in Scooby Doo) si priveste-l in ochi, zambeste-i frumos si glumeste. Da, fa glume, rade. O sa vada ca esti o fire vesela, zambitoare, nebunatica si cred ca o sa te simpatizeze. Nu e extraterestru! Nu-ti fie rusine.

Vorba aia : "Sufletul conteaza!"
Si este adevarat.
Dar nici ca o baba de 80 de ani nu te poti imbraca. Imbraca-te cu cei ai tu. Conform varstei tale. Fi originala. Fi tu!

Daca esti mai mica de 14-15 ani, nu te machia (excesiv)! Un baiat nu cred ca va aprecia daca ai fata zugravita laughing

Cam atat. Sper ca te-am putut ajuta. Te pup si bafta in "amore" laughing
♣♣♣♣♣♣♣♣♣

La varsta noastra (mai mica de 14-15 ani), baietii sunt cam tolomaci (in general). Nu-si dau seama ca exista o fata care sa ii placa, nu stiu. Si nici nu se prea baga in chestii de genul asta. Sunt si timizi uneori... Eh, baietii laughing

Semne... Se uita mult la tine. MULT. Te cauta, te cerceteaza, te analizeaza.
Zambesc, glumesc si se prostesc ca sa te poata vedea fericita si zambind.
Baietii laughing

| dariuzaDaria explică (pentru RaspberryLover):

Mersi!

| RaspberryLover a răspuns (pentru RaspberryLover):

Multumesc, draga mea! Te pup ♥ Baietii laughing

5 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Cateva sugestii.

Cum sa fi :
SA FI TU INSATI IN PRIMUL RAND, FARA FALSITATE, ETC

Privire misterioasa
Cand intrebi barbatii ce anume remarca pentru prima data la o femeie, raspunsul este aproape unanim: ochii sunt pe primul loc, apoi urmeaza gura si silueta. Pune-ti in valoare ochii si buzele ca sa atragi privirile, fara sa aplici machiajul in exces.
Truc: Priveste un barbat in ochi, dar nu-l fixa mai mult de cateva secunde.

Fii indrazneata
Incearca sa-l surprinzi de fiecare data cu ceva nou. Femeile care sunt sigure pe ele cand abordeaza un barbat si care nu se tem sa-si puna in aplicare fanteziile sunt cele mai norocoase. Daca esti mereu inspirata si spontana, viata ta sentimentala va iesi din rutina.

Fii feminina
Barbatilor le place ca femeile sa fie... femei. Este simplu sa fii asa: poarta fusta in loc de jeansi. in plus, cand ii intrebi daca prefera ca o femeie sa fie prea machiata, raspunsul este de cele mai multe ori negativ. Prin urmare, feminitatea unei femei este acceptata, dar caricatura feminitatii nu.
Truc: incearca sa sugerezi mai mult in loc sa dezvalui.

Farmecul
Iata inca un element cu care poti sa cuceresti un barbat. Nu trebuie sa fii extrem de frumoasa ca sa placi unei persoane de sex masculin, ceea ce conteaza in primul rand este personalitatea fiecareia dintre noi. Secretul consta in energia pozitiva si, mai ales, intr-o atitudine plina de rafinament.

O seara buna.

| InTell a răspuns:

Cum sa iti dai seama ca un baiat te place... 1. Se uita foarte des la tine incercand sa te caute cu privirea.
2. Daca va vorbiti zambeste des, sau face anumite gesturi cu mainile, ochii, picioarele etc.
3. Cand te priveste i se dilateaza pupila
4. Pozitia corpului lui este de obicei indreptata spre tine inconstient.
5. face glume pentru a te face sa razi.
6. Incearca sa intre in discutie cu tine indiferent de situatie.

Si pentru al "cucerii" il ai in instinct. fi tu pur si simplu. Dai de inteles ca si tu il placi... poate, poate.