| Lavinia695 a întrebat:

Pot ramane insarcinata daca am facut sex cu o zi inainte de menstruatie? Ne-am protejat doar ca eu mereu am dubii....si menstruatia mi-a venit. happy

4 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Facepalm...

| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care sexul a avut loc in ultima zi ale ciclului tau menstrual probabilitatea de a se forma o sarcina este practic inexistenta. Ultimele 8-9 zile dintr-un ciclu menstrual REGULAT sunt considerate ca fiind cele mai sigure zile de facut sex deoarece formarea unei sarcini se considera ca fiind teoretic imposibila. Este perioada in care se poate face sex fara nicio restrictie, perioada in care barbatul poate ejacula fara retinere in vagin, deoarece se considera ca este o perioada nefertila in proportie de peste 99%. Pornirea menstruatiei reprezinta garantia ca in proportie de 100% in ciclul menstrual anterior NU s-a format o sarcina. Multa sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual s-a desfasurat cu o zi inainte de menstruatie, nu poti sa ramai gravida.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai mereu dubii, nu mai face sex. Ne vei face si noua si tie o favoare.