| Adelinuca a întrebat:

Pot sa mai raman insarcinata daca ciclul mai venit exact ca si luna trecuta? inainte sa am un contact sexual neprotejat mi-a venit ciclul 5-6-6 zile..si acum dupa ce am avut un contact sexual mi-a venit ciclul normal fara nici o schimbare, a durat tot 5 zile doar ca mi-a venit putin mai devreme

4 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Sansele unei sarcini sunt inexistente.

| mona a răspuns:

Stai linistita ca nu esti insarcinata

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vrei să întrebi "dacă poţi FI însărcinată, având în vedere că menstruaţia a fost normală, ca şi cea de luna trecută" happy

De rămas însărcinată, poţi RĂMÂNE de acum înainte, dacă mai faci sex neprotejat!

Revenind la subiect, NU cred că eşti însărcinată din moment ce ai avut menstruaţie normală!

TOTUŞI, aceste "presupuneri" ( ce exclud "ciclul peste sarcină" ) trebuie CONFIRMATE făcând 2 teste de sarcină CORECTE, aşa cum îţi EXPLICAM în răspunsul din 17 August 2013!

Pentru alte detalii vezi şi celelalte răspunsuri pe care ţi le-am dat...

Toate cele bune.

| Vögeln a răspuns:

Daca ti-a venit ciclul nu esti insarcinata. Deci stai linistita. Ca a venit mai repede sau mai tarziu nu-i problema. Important e ca ti-a venit