| anonim_4396 a întrebat:

luna trecuta am avut contact sexual protejat, apoi mi-a venit ciclul cand trebuia(a durat cat e normal, totul a fost in regula)
Luna asta imi întârzie de 2 zile, ar trebui sa ma îngrijorez? De ce imi întârzie?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

NU, in nici un caz NU ar trebui sa ai nici cea mai mica ingrijorare. Pur si simplu este vorba de o dereglare a activitatii hormonale care s-a produs pe parcursul actualului ciclu menstrual. Asemenea dereglari ale activitatii hormonale, se pot produce in perioada adolescentei din cauza modificarilor care se produc in organism in procesul de dezvoltare. Multa sanatate!

| d24z a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Multumesc mult!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu uita ca, februarie a avut 28 de zile!
Deci, la cate zile se succede ciclul tau? Ai facut socoteala corect?

| MihaiNicu23 a răspuns:

Iti intarzie pentru ca ciclul tau nu este atat de regulat pe cat pare.