| maytha a întrebat:

sa va povestesc ceva ciudat de la un timp tot visez, si cidat ca ele chiar se indeplinesc. Ex: am visat ca baiatu ce imi place mie imi trage cu ochiu ce ciudat a doua zi mia tras cu ochiul si ce e si mai ciudat ca era imbracat fix ca in vis. si am mai visat ceva ce sa indeplinit ca prietenul celei mai bune prietene a mea o inseala cu una blonda si din nou ciudat chiar so intamplat... voi ce credeti ca e. coincidenta sau? scuze categoria dar trebuie sa ma lamurescbig grin

4 răspunsuri:
| TitiDrLove a răspuns:

Cred ca e deja-vu happy

| JomelaMaya a răspuns:

Exact asa pătesc si eu dar visele urate nu mi se indeplinesc, iar cateva din cele bune se indeplinesc de exempluam visat intr-o noapte ca o sa dam test la mate si o sa iau 9.50 si dupa o zi exact asa s`a intamplat am dat test si am uat 9.50 si multe altele dar de ceconfused

| Roxanyka98 a răspuns:

Buna!happy, si mie mi se mai intampla..nu stiu de ce dar cea ce visez se intampla in realitate... poate e simpla coincidenta ..sau poate doar un fel de premonitie pe care o avem prin vis laughing).

| ganduri a răspuns:

Pai asa e la unele persoane..de ex mie nu mi se intampla asahappy dar chiar daca nu visez presimt daca se va intampla ceva rau..intotdeauna
E o chestie statistica, unele vise coincid cu viitorul de obicei avem senzatia de deja vu.
Am auzit ca oamenii de stiinta au recunoscut faptul ca animalele (domestice si salbatice) pot presimti cutremurul, furtuna etc
La fel si omul! presimte ca se va intampla ceva, aceaste presimtiri se manifesta prin vise, sentimente stranii etc.:*