| SnYcK3rS a întrebat:

sunt baiat, am 16 ani si sunt rr'ait laughing...cum as putea sa scap de asta? Vorbesc si foarte repede si nu se intelege mai nimic. ce as putea face?

FUNDA

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ca vorbesti foarte repede e vina ta si se poate corecta. Graseiatul (asa se numeste "rr'ait"-ul de care zici) nu este o problema si chiar este un atu la invatarea limbii franceze (ca sa glumim un pic). Educa-te sa pronunti mai rar cuvintele. cu rabdare se poate. Eu aveam un scris foarte urat si cu rabdare pot sa scriu mai frumos de cat multi oameni.

| Alexandru0007 a răspuns:

Si eu sunt.cand eram mic eram putin complexat de chestia asta, ca si tine.intre timp m-am obisnuit.nu poti scapa de asta, dar nu mai vorbi atat de repede, sau daca nu poti macar sa vorbesti clar in rest.plus ca multor fete chiar li se pare sexy astahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se putea corecta doar pana la 3-4 ani, acum e cam tarziu, si eu sunt rarait si am 21 de ani, dar vorbesc clar si e ok big grin plus ca fetelor le place

| Christinex a răspuns:

Chiar e sexy happy