| SnYcK3rS a întrebat:

sunt baiat, am 16 ani si sunt rr'ait laughing...cum as putea sa scap de asta? Vorbesc si foarte repede si nu se intelege mai nimic. ce as putea face?

FUNDA

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ca vorbesti foarte repede e vina ta si se poate corecta. Graseiatul (asa se numeste "rr'ait"-ul de care zici) nu este o problema si chiar este un atu la invatarea limbii franceze (ca sa glumim un pic). Educa-te sa pronunti mai rar cuvintele. cu rabdare se poate. Eu aveam un scris foarte urat si cu rabdare pot sa scriu mai frumos de cat multi oameni.

| Alexandru0007 a răspuns:

Si eu sunt.cand eram mic eram putin complexat de chestia asta, ca si tine.intre timp m-am obisnuit.nu poti scapa de asta, dar nu mai vorbi atat de repede, sau daca nu poti macar sa vorbesti clar in rest.plus ca multor fete chiar li se pare sexy astahappy

| Christinex a răspuns:

Chiar e sexy happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se putea corecta doar pana la 3-4 ani, acum e cam tarziu, si eu sunt rarait si am 21 de ani, dar vorbesc clar si e ok big grin plus ca fetelor le place